Remigijus Šimašius: dabar sunku įsivaizduoti koaliciją su LVŽS

Remigijus Šimašius: dabar sunku įsivaizduoti koaliciją su LVŽS

Kai kurie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) teiginiai yra populistiniai ir stumiantys Lietuvą atgal, todėl tokioje koalicijoje liberalai nenorėtų dirbti, sako Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius.

"Pagal šios dienos situaciją labai sunku įsivaizduoti, kad mes galėtume būti tokioje koalicijoje, nebent kas nors pasikeistų", - pirmadienį teigė R. Šimašius. Anot partijos vadovo, LVŽS skelbiamos nuostatos ne visiškai derinasi su žmonių teisėmis ir ekonominėmis laisvėmis.

R. Šimašiaus teigimu, net jei Liberalų sąjūdis būtų kviečiamas į koaliciją su "valstiečiais-žaliaisiais", šiai politinei jėgai tektų patikslinti daugelį rinkimų nuostatų.

"Tokios valdančios koalicijos, kurių idėjų ženklus girdėjome vakar, - mes patys tokios valdančiosios koalicijos nepageidaujame, - kalbėjo R. Šimašius. - Šiandien mums kelia nerimą, ar tos viltys, sudėtos į laimėjusią partiją, pasiteisins, nes mums atrodo, kai kuriais atvejais labai populistinės arba stumiančios Lietuvą atgal (idėjos, - ELTA)".

Liberalų sąjūdis rinkimuose iš viso iškovojo 14 Seimo narių vietų ir liko 4 vietoje.

Pirmadienį pokalbiui į Prezidentūrą pakviesti dviejų daugiausiai vietų Seime turėsiančių partijų lyderiai - "valstiečių-žaliųjų" pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir konservatorius Gabrielius Landsbergis.

Pats R. Karbauskis kol kas kategoriškai atmeta galimą koaliciją su liberalais.

Sidebar placeholder