Rezoliucijos priėmimą dėl krikščionis įžeidžiančio spektaklio Seimas atidėjo

Rezoliucijos priėmimą dėl krikščionis įžeidžiančio spektaklio Seimas atidėjo

Seimas, ketinęs savo rezoliucija paraginti Lietuvos visuomenę boikotuoti krikščionis įžeidžiantį Romeo Kastelučio (Romeo Castelluccio) spektaklį, sprendimą šiuo klausimu atidėjo iki kito posėdžio.

Nukelti rezoliucijos projekto "Dėl spektaklio, niekinančio krikščionių simbolius" priėmimą trečiadienį Socialdemokratų partijos frakcijos vardu pasiūlė socialdemokratas Algirdas Sysas. Už tai balsavo 13 Seimo narių, prieš 28, susilaikė 4 parlamentarai.

Kaip prieštaraujantis Statutui buvo įvertintas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno Jurgio Razmos siūlymas perbalsuoti šį sprendimą. "Vėliau spektaklis jau bus įvykęs ir rezoliucijos priėmimas kitame posėdyje neturi prasmės", - kolegas įtikinėjo J. Razma.

Trečiadienį redakcinės grupės vardu naują rezoliucijos variantą pateikė Seimo narys Rimantas Jonas Dagys.

Rezoliucijos projekte sakoma, kad šis spektaklis "skaldo visuomenę, kursto religinę nesantaiką ir neturėtų būti rodomas", taip pat neturėtų būti finansuojamas iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Parlamentarai savo dokumente akcentuoja ir kultūros ministro Arūno Gelūno atsakomybę. "Lietuvos Respublikos kultūros ministras, Nacionalinio dramos teatro vadovas ir festivalio "Sirenos" rengėjai, kurie iki šiol nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų atsisakyta rodyti šį spektaklį, prisiima visą teisinę bei moralinę atsakomybę", - teigiama Seimui siūlomame priimti rezoliucijos projekte.

Daug emocijų keliantį spektaklį Seimas ketino įvertinti rezoliucija, atsižvelgdamas į tai, kad "Nacionalinis dramos teatras Tarptautiniame Vilniaus teatro festivalyje "Sirenos" ketina rodyti režisieriaus Romeo Castelluccio spektaklį "Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją", kuriame viešai bus tyčiojamasi iš Renesanso dailininko Antonello da Messinos nutapyto "Išganytojo portreto" ir niekinami krikščionims brangūs tikėjimo simboliai bei Švenčiausiojo Viešpaties veido atvaizdas".

Seimas numato priimti rezoliuciją taip pat "siekdamas ginti religijos laisvę ir būdamas įsitikinęs, kad viešas pasityčiojimas iš tradicinių religinių bendruomenių (krikščionių, musulmonų, judėjų ir kitų) išpažįstamų tikėjimo vertybių prieštarauja žmogaus orumui ir moralei, taip pat Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnio 4 dalies nuostatai, įtvirtinančiai, kad laisvė reikšti įsitikinimus, skleisti informaciją yra nesuderinama su nusikalstamais veiksmais - religinės neapykantos kurstymu".

Kaip ELTA jau skelbė, antradienį Seimas įpareigojo įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančią redakcinę grupę sujungti du alternatyvius rezoliucijų projektus, kuriuose vertinamas spektaklis, niekinantis krikščionių simbolius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder