Rinkimų išbandymas

Rinkimų išbandymas

Nenumaldomai artėjantys savivaldos rinkimai šiemet gali tapti tikru iššūkiu ne tik kandidatams, bet ir prie balsadėžių ateisiantiems rinkėjams. Dėl krūvos naujovių gali kilti nemažai nesusipratimų ir nesklandumų.

Šiemet nauja ne tik tai, kad merus jau rinksime tiesiogiai, bet ir tai, kad pagaliau po truputį atveriamos galimybės savivaldai tobulėti. Mat šiemet jau šiek tiek papurtyti kišenes turės tie kandidatai, kurie siekia savivaldybės tarybos nario posto visai ne nuoširdžiai, nes jau užima kitas su nauju užmoju nesuderinamas pareigas.

Be to, sąrašuose išvysime ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Deja, išsirinkti kandidatą gali būti sunku, mat čia jie bus pateikti be vardų ir pavardžių - taip šiemet buvo nuspręsta. O praėjusią savaitę Seime pasirodė ir dar vienas reikalavimas - į savivaldybės tarybą tik turint nepriekaištingą reputaciją.

„Šiemet savivaldos rinkimai kandidatus verčia peržiūrėti ankstesnes dalyvavimo nuostatas. Dabartinės pataisos pagyvins politinę konkurenciją tarp kandidatų tiek į tarybą, tiek į merų postus. Manau, kad partijos, kurios nesugebės priimti šių naujovių ir nesugebės padaryti pokyčių, tikėtina, per šiuos rinkimus gali prarasti nemažą žmonių pasitikėjimą“, - teigia Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys.

Jo nuomone, svarbiausias pasikeitimas - šansas visuomeniniams kandidatams: „Šiandien visuomeninė erdvė yra išdeginta ir reikia tikėtis, kad po truputį rasis visuomeniniai komitetai, kurie taps stipresni už partinius kareivėlius. Nes jiems atrodo, kad rinkėjų nuomonė privalo sutikti su partijos nuomone. O juk taip nėra. Tokį mąstymą pavadinčiau kriminalizuota politika, nes atstovaujama tik siaurų grupių interesams.“

Parlamentaras teigia, kad tikėtis radikalių pasikeitimų šiemet neverta, mat žmonės vis dar stokoja drąsos patikėti, kad patys yra atsakingi už pokyčius. „Rinkimai dabar tampa tik demokratijos imitavimu, todėl žmonės perdėm galią sieja su valdžia arba politinėmis partijomis. O būti pilietiškiems vis dar yra tam tikras iššūkis, nes tu nesijauti saugus. Tai reiškia, kad eiti prieš sistemą yra net pavojinga. O visa tai, kas gali pakeisti mūsų sustabarėjusią politinę aplinką, yra rinkėjų laimėjimas ir nuo šių metų jau yra galimybių pokyčiams atsirasti. Ilgainiui ydinga forma gali būti pripildoma naujo turinio. Gal ne iš karto nuo šių savivaldos rinkimų, tačiau nauji pakitimai sukuria galimybes rastis pokyčiams, o atsiradus drąsiems žmonėms šie pokyčiai būtinai bus pasiekti“, - užtikrina P.Urbšys.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder