Rolandas Paksas pakvietė Lietuvos europarlamentarus balsuoti prieš ACTA

Rolandas Paksas pakvietė Lietuvos europarlamentarus balsuoti prieš ACTA

Europos Parlamento narys, frakcijos "Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas paragino visus Lietuvoje išrinktus Europos Parlamento narius trečiadienį balsuojant nepritarti prieštaringai vertinamai prekybos sutarčiai dėl kovos su klastojimu, žinomai ACTA vardu.

"Gerbiami kolegos, kviečiu balsuojant išreikšti savo poziciją prieš tokią sutartį, nes kova su piratavimu, autorių teisės ir mums siūlomas dokumentas, kuriuo siekiama įteisinti totalų piliečių šnipinėjimą, paminant asmens teises ir laisves, yra du skirtingi dalykai ir nieko bendro neturi", - rašoma europarlamentaro laiške kolegoms.

R. Paksas taip pat priminė, kad dar vasario mėnesį EP Peticijų komitetui organizacijos "Avaaz" atstovai įteikė peticiją prieš numatomą ACTA susitarimą. Minėtą peticiją internete pasirašė daugiau kaip 2,4 milijono piliečių iš įvairių pasaulio ir Europos valstybių.

"Daugelio pasaulio ir Europos valstybių piliečiai pasisako prieš vadinamąjį ACTA (Prekybos susitarimą dėl kovos su klastojimu) susitarimą. Jie baiminasi, kad įsigaliojus tokiam susitarimui, bus varžoma interneto laisvė, piliečių asmens teisės, kišamasi į jų privatų gyvenimą, ir aš esu įsitikinęs, kad tokia jų baimė turi labai realų pagrindą", - sakė R. Paksas.

Politikas priminė, kad minėtas susitarimas, kurį pasirašė daugiau kaip dvi dešimtys valstybių, buvo parengtas be išsamių debatų, derybos dėl šios sutarties vyko slaptai.

"Sunkoka būtų įtikinti Europos Parlamento narius, kad ACTA susitarimas yra visuomenės gyvenimo kokybę pagerinsiantis dokumentas. Ypač po to, kai minėtam susitarimui nepritarė ne tik pagrindinis Tarptautinės prekybos komitetas, bet dar ir kiti keturi Parlamento komitetai, rengę nuomonę šiuo klausimu", - argumentus dėl balsavimo prieš dėstė R. Paksas.

Jis akcentavo ir dar vieną aspektą - sutartį rengusi Europos Komisija dėl jos nuostatų kreipėsi į Europos Teisingumo Teismą.

"Tai, jog kol kas nėra teismo sprendimo ir teisinių garantijų, kad ACTA nepažeidžia jokių sutarčių ar pagrindinių žmogaus teisių, yra dar vienas rimtas argumentas, kodėl nereikėtų balsuoti už tokią sutartį", - sakė R. Paksas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder