Europos Parlamento narys Rolandas Paksas perrinktas partijos Tvarka ir teisingumas pirmininku.
Sekmadienį vykusiame partijos Tvarka ir teisingumas kongrese slaptu balsavimu už jo kandidatūrą pasisakė 853 delegatai, 11 biuletenių - negaliojantys.
Į pirmininko postą iškelta dabartinio jos lyderio, Europos Parlamento nario R. Pakso kandidatūra buvo vienintelė.
Sekmadienį vykusiame kongreso dalyvavo apie 1000 delegatų. "Tvarkiečiai" deklaruoja turintys 14 tūkst. partijos narių.
R. Paksas pakvietė Lietuvą būti pirmąja pasaulyje valstybe, atsisakiusia atstovaujamosios demokratijos ir perėjusia prie tiesioginės demokratijos modelio.
Kreipdamasis į sekmadienį vykusio kongreso dalyvius jis siūlė suteikti galimybę piliečiams per reguliariai šaukiamą virtualų tautos susirinkimą tiesiogiai išreikšti savo valią. Politikas įsitikinęs, kad į valstybės reikalų tvarkymą būtina įtraukti visuomenę.
"Trečiasis tūkstantmetis yra tinkamas metas ryžtis tam, ko negalėjo padaryti senosios Europos valstybės, pereidamos prie demokratinio valdymo modelio - pagaliau perimti iš Antikos graikų tiesioginės demokratijos principą", - kongrese sakė R. Paksas. Jo nuomone, atstovaujamosios demokratijos institucijos jau atgyveno savo amžių.
"Ši valdymo forma nebeatitinka nei laikmečio iššūkių, nei dabartinių technologijų teikiamų galimybių, nei šiuolaikinio žmogaus lygmens ir jo lūkesčių", - tikino politikas. Siūlydamas palaipsniui demontuoti atstovaujamąją demokratiją R. Paksas nesiūlė šaukti tautos susirinkimų taip, kaip buvo Atėnuose antikinės demokratijos laikais. Jos nuomone, tie susirinkimai, suprantama, jau vyktų ne miestų aikštėse, o virtualioje erdvėje.
"Technologinė pažanga ir kiekvienam prieinamu tapęs kompiuteris sudaro visas galimybes reguliariai rengti tai, kas savo esme atstotų Antikos laikų tautos susirinkimus - piliečiams tereikėtų sutartą dieną prisėsti prie kompiuterių ir atlikti savo pilietinę pareigą.
Istorijos ratas apsisuko ir mums suteikė naują šansą - telieka juo pasinaudoti. Kai tai nutiks pirmą sykį, ta diena įeis į istoriją kaip atstovaujamosios demokratijos epochos pabaiga ir tiesioginės demokratijos naujosios eros pradžia", - sakė R. Paksas. Jo manymu, tereikia sugrąžinti piliečiams teisę patiems tiesiogiai priiminėti įstatymus ir balsuoti už kitus sprendimus. Tam pasiryžus ir deramai pasirengus piliečiai, anot jo, per reguliariai šaukiamą virtualų tautos susirinkimą tiesiogiai išreikštų savo valią. R. Pakso įsitikinimu, tokioms naujovėms reikia drąsos.
"Būtent Lietuva galėtų tapti moderniosios tiesioginės demokratijos pradininke ir propaguotoja pasaulyje. Maža valstybė dėl savo paslankumo tam būtų labiausiai tinkama, o jos sveikos ambicijos padėtų įveikti visas kliūtis.
Jeigu tam būtų ryžtasi, galime neabejoti, kad apie mus prabiltų visi, o netrukus neišvengiamai atsirastų ir pasekėjų", - įsitikinęs R. Paksas. Jo nuomone, piliečiai suvokę, kad jie patys priima sprendimus ir tiesiogiai lemia savo ateitį, ne tik atgautų jau prarastą pasitikėjimą valstybe, bet ir pakiltų į visai kitą pilietinės brandos bei atsakomybės lygmenį. Ir jau vien dėl to, jo teigimu, verta ryžtis šiam tiesioginės demokratijos eksperimentui.
"Jei to nepadarysime mes, anksčiau ar vėliau padarys kiti", - teigia partijos Tvarka ir teisingumas lyderis R. Paksas.
Sekmadienį vykusiame kongreso dalyvavo apie 1000 delegatų. R. Paksas slaptu balsavimu buvo perrinktas pirmininku. Už jo kandidatūrą pasisakė 853 delegatai. Partijos pirmininkas R. Paksas turės 12 pavaduotojų. Pirmaisiais jo pavaduotojais tapo Seimo narys Valentinas Mazuronis ir buvęs parlamentaras Vytautas Kamblevičius.
Kongreso dalyvius sveikino Socialdemokratų ir Darbo partijų vicepirmininkai Juozas Olekas ir Jonas Pinskus, partijos "Frontas" pirmininkas Algirdas Paleckis, Krikščionių partijai atstovaujanti Donalda Meiželytė, kiti svečiai.
Rašyti komentarą