Šaltiniai: Eligijaus Masiulio namuose - pažymėti pinigai

Šaltiniai: Eligijaus Masiulio namuose - pažymėti pinigai

Buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio, Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose atliekant kratą rasti pinigai buvo pažymėti teisėsaugos pareigūnų prieš jiems patenkant į parlamentaro namus.

BNS žiniomis, jie buvo pažymėti dar prieš koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, kaip įtariama, juos perduodant Seimo nariui.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius BNS antradienį neatsakė į klausimą, ar E.Masiulio namuose rasti pinigai buvo pažymėti.

Specialiųjų tyrimų tarnyba nuo praėjusios savaitės tiria įtarimus, kad verslo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas E.Masiuliui galėjo perduoti 106 tūkst. eurų kyšį.

R.Kurlianskis yra suimtas, jis įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu. E.Masiuliui šiame tyrime suteiktas specialaus liudytojo statusas. Jis vis dar turi teisinę neliečiamybę, nes yra Seimo narys.

E.Masiulis penktadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė prašymą nutraukti jo kaip Seimo nario įgaliojimus, žadėdamas nesidangstyti parlamentaro imunitetu. Jis žada „bendradarbiauti su teisėsauga ir įrodyti, kad nėra kaltas“.

Ekspertas: tai svarus įrodymas teisme

Lietuvos teisės instituto Baudžiamosios justicijos tyrimų skyriaus mokslo darbuotojas Petras Tarasevičius BNS teigė, kad pinigų žymėjimo metodu užfiksuotas kyšis yra svarus įrodymas teisme.

Jis komentavo ne konkretų E.Masiulio tyrimo aspektą, o teisėsaugos praktiką naudojant pinigų žymėjimą apskritai.

„Tai yra svarus įrodymas teisme“, - BNS antradienį sakė ekspertas.

Pasak P.Tarasevičiaus, grynieji pinigai gali būti žymimi keliais būdais.

„Priklauso turbūt nuo konkrečios taktinės situacijos, žvalgybinės situacijos“, - sakė Lietuvos teisės instituto darbuotojas, paklaustas, nuo ko priklauso teisėsaugos taikomas pinigų žymėjimo metodas.

Jis teigė, kad nepaisant šio įrodymo svarumo įtariamieji turi būdų jį apeiti: „Tų būdų yra įvairiausių, tai yra žmogaus fantazijos reikalas“.

„Dažniausiai tai yra manipuliavimas žodžiais, manipuliavimas tuo, kaip tie pinigai pas tą žmogų atsidūrė, kokiu būdu galėjo atsidurti. (...) Žmogus aiškina, kad jam atnešė kaip skolą ar, pavyzdžiui, tokiu būdu įteikė tuos pinigus, kad žmogus nežinojo, jog jie jam buvo įteikti, pavyzdžiui, voke“, - kalbėjo P.Tarasevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Sidebar placeholder