Saulius Stoma kreipsis į generalinį prokurorą dėl galimo teisių į privatų gyvenimą pažeidimo

Saulius Stoma kreipsis į generalinį prokurorą dėl galimo teisių į privatų gyvenimą pažeidimo

Seimo narys Saulius Stoma ketvirtadienį ketina kreiptis į generalinį prokurorą, prašydamas atlikti tyrimą, ar nebuvo pažeistos jo, kaip tautos atstovo, teisės į privatų gyvenimą, kuris pagal Lietuvos įstatymus yra saugomas net ir esant viešu asmeniu.

"Prašysiu ištirti, kieno užsakymu ir organizavimu buvau neteisėtai sekamas, provokuojamas, buvo įrašinėjami pokalbiai ir slapta filmuojama absoliučiai privačiomis aplinkybėmis tuo metu, kai nevykdžiau jokios viešo pobūdžio veikos. Po to tendencingai sumontuota medžiaga, sudaranti šmeižikišką įspūdį, buvo išviešinta žiniasklaidoje (...)", - sako Seimo narys.

Parlamentaras ruošiasi kreiptis į teismą, todėl Generalinės prokuratūros tyrimas padėtų, jo nuomone, atskleisti tiesą ir visas susijusias aplinkybes. "Ši istorija liečia ne vien mano asmenį ir yra visuotinio dėmesio centre, todėl viešasis interesas reikalauja, kad būtų atliktas išsamus tyrimas. Visuomenė laukia aiškumo ir teisinių sprendimų, kurie iš dalies gali lemti tolesnę mūsų valstybės raidą", - teigia S. Stoma.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas ketina siūlyti etikos sargams tirti skandalingai pagarsėjusią istoriją dėl Seimo nario S. Stomos kandidačių į padėjėjos-sekretorės pareigas "atrankos" mechanizmo, primena ELTA.

Tuo tarpu Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Etikos komisija vertins viešai pasirodžiusią informaciją apie lengvabūdišką Seimo nario S. Stomos elgesį ir spręs dėl parlamentaro atsakomybės.

S. Stoma trečiadienį išplatino pareiškimą, kuriame neigia sąsajas tarp padėjėjos ir asmeninių santykių bei skelbia kreipsiąsis į teismą.

Prie jaunos merginos neva priekabiavęs Seimo narys S. Stoma turėtų pats įvertinti savo veiksmus bei svarstyti net ir Seimo nario mandato atsisakymo galimybę, mano Premjeras Andrius Kubilius.

Ketvirtadienį "Žinių radijui" Premjeras teigė, jog neišsiaiškinus visų aplinkybių nereikėtų daryti išvadų, tačiau skandalinga situacija kelia abejonių parlamentaro elgesio moralumu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder