"Man sunku prognozuoti, kaip elgsis Seimas. Matydamas ankstesnius balsavimus, manau, kad Seimas turėtų sutikti", - svarstė K. Masiulis.
Pasak jo, ketvirtadienį rezoliucijos projektą planuojama registruoti Seimo posėdžių sekretoriate, artimiausiu metu ji bus pateikta Seimo plenariniame posėdyje.
Trečiadienį Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdyje dalyvavo Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Vytautas Kirdeikis. Seimo nariams jis sakė, kad A. Sacharukui, kuris galimai pažeidė Konstituciją, padarė didelę žalą valstybei, gali būti inkriminuojamos trys nusikalstamos veikos - piktnaudžiavimas tarnyba, dokumento suklastojimas ir neteisėtas dokumento panaudojimas.
Prokuroro kalbos labiausiai nepatiko Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnui Vidmantui Žiemeliui. Jis reiškė nepasitenkinimą, kad prokurorai neapklausė A. Sacharuko specialiuoju liudytoju ir tam nereikia Seimo leidimo.
Į laikinosios komisijos posėdį atvykęs Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys A. Sacharukas santūriai atsakinėjo į klausimus. Jis nenorėjo atsakinėti į "moralinius klausimus". "Aš jau prisipažinau, mane Etikos komisija nubaudė įspėjimu", - istoriją priminė politikas. Jis piktinosi, kad kažkodėl jam vienam inkriminuojamos visos galimos atsakomybės, nors balsavimas už kitus Seime yra paplitęs reiškinys.
Kaip ELTA jau skelbė, laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti už kolegą Liną Karalių balsavusiam parlamentarui A. Sacharukui neliečiamybę, leisti patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn ir, jei reikės, kitaip suvaržyti laisves.
A. Sacharuko veiksmuose prokurorai įžvelgia nusikaltimų požymių, numatytų Baudžiamajame kodekse.
Rašyti komentarą