Seimui pritrūko balsų Konstitucijoje įteisinti tradicinę šeimos sampratą

Seimui pritrūko balsų Konstitucijoje įteisinti tradicinę šeimos sampratą

Seimui pritrūko balsų pakeisti Konstitucijos 38 straipsnį, kuriame apibrėžiama tradicinė šeimos samprata.

Antradienį per pirmąjį balsavimą dėl šios Konstitucijos pataisos nesurinktas reikiamas parlamentarų balsų skaičius. Nors buvo bandoma balsuoti šiuo klausimu du kartus, Konstitucijos pataisai pritrūko vieno balso.

Už Konstitucijos pataisą balsavo 91 Seimo narys, prieš buvo 15, susilaikė 14 parlamentarų. Seimo nariui Vidmantui Žiemeliui paprašius perbalsuoti, už tradicinės šeimos sąvokos įteisinimą Konstitucijoje balsavo 93 Seimo nariai, prieš buvo 16, susilaikė 13 Seimo narių.

Seimo narys konservatorius Rimantas Jonas Dagys po balsavimo apgailestavo, kad pritrūko vieno balso. "Dėkoju tiems, kurie palaikė normalią tradicinę lietuvišką šeimą", - sakė politikas.

Premjeras, konservatorių lyderis Andrius Kubilius salėje pasigedo "tvarkiečio" Petro Gražulio. "Yra vienas esminis klausimas, kur yra Petras Gražulis? Siūlau pertrauką, nes, nesant P. Gražulio salėje, šitas klausimas negali būti sprendžiamas", - sakė Ministras Pirmininkas.

Balandžio 24 d. Seimas po svarstymo yra pritaręs Konstitucijos pataisai, įtvirtinančiai tradicinę šeimą.

Seimas buvo pritaręs, kad Konstitucijos 38 straipsnis būtų išdėstytas taip: "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Šeima sukuriama sudarius santuoką. Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją. Sutuoktinių teisės šeimoje lygios. Tėvų teisė ir pareiga - auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti. Vaikų pareiga - gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą".

Konstitucinis Teismas 2011 m. rugsėjo 28 d. nutarime, aiškindamas Konstitucijos 38 straipsnio 1 dalį, suformulavo tokią šeimos sampratą: "(...) konstitucinė šeimos samprata grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas, t. y. santykių turiniu, o šių santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi".

Konstitucijos keitimo įstatymų projektai svarstomi ir dėl jų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka.

Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių ir jeigu abu kartus balsuoti buvo teikiamas tas pats Konstitucijos keitimo įstatymo projekto tekstas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder