Skelbs nuosprendį Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje

Skelbs nuosprendį Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje

Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje. Byla teisme nagrinėta penkerius metus. Darbo partija kaltinama 2004–2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 milijonų litų pajamų ir 23 milijonų išlaidų.

Teismo slenkstį už finansines machinacijas Darbo partijos bylos kaltinamieji mina penkerius metus.

Partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas tikina esąs nekaltas. Jis piktinasi prokuroro pasiūlyta 6-erių metų įkalinimo bausme, o bylą siūlo grąžinti tirti iš naujo arba nutraukti. V. Uspaskichas taip pat piktinasi, kad neapklausti visi liudytojai, ir sako, kad partija negali būti teisiama.

„Po apsijungimo su leiboristais tapome viena didžiausių partijų. [...] Mane nors statyk prie sienos, nors iki gyvos galvos kalink – niekada nepripažinsiu kaltinimų, niekada gyvenime“, – 2013 m. birželio 10 d. kalbėjo teisiamasis V. Uspaskichas.

Prokuroras baigiamojoje kalboje birželį pabrėžė, kad jo siūlomą 1 mln. 250 tūkst. litų baudą turėtų sumokėti naujas politinis darinys – Darbo partija (leiboristai).

„Organizacija iš esmės nepakeitė savo faktiškos veiklos, t.y. prieš tai susijungė su neveikiančia partija, nepakeitė ir asmenų vadovavimo“, – 2013 m. birželio 10 d. žurnalistams pabrėžė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas.

Darbo partijos leiboristų pirmininkas Vytautas Gapšys, tardamas paskutinį žodį, sakė, kad kaltinimai jam turi būti panaikinti. Esą nurodymų daryti nusikaltimą jis niekam nedavė, todėl nesutinka su prokuroro siūloma 2-ejų metų įkalinimo bausme.

Su penkerių metų įkalinimo bausme nesutinka ir Seimo narė Vitalija Vonžutaitė. Ji neigė vykdžiusi V. Uspaskicho nurodymus ir prašo teismo ją išteisinti.

Prisipažino vienintelė kaltinamoji – buvusi darbo partijos buhalterė Marina Liutkevičienė. Ji sakė apgaulingai tvarkiusi apskaitą, bet neigė sukčiavusi. Prokuroras teismui siūlė pasigailėti finansininkės ir neskirti realios įkalinimo bausmės.

Skelbti nuosprendį visiems teismas žada penktadienį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder