Slidės laukia tikros žiemos

Slidės laukia tikros žiemos

Įpusėjęs pirmasis žiemos mėnuo slidinėjimo mėgėjams didžiulio džiaugsmo kol kas nesuteikė. Lankytojus priimti pasiruošusių trasų negelbėja net ir dirbtinio sniego patrankos - pastarųjų darbo rezultatus labai greitai niekiniais paverčia iš dangaus krentantys lietaus lašai.

Apie sezono pradžią paskelbusios kelios šalies slidinėjimo trasos kol kas aiškiai pralaimi didžiausiam šios pramogos atvirame ore priešui - lietui. Liūdniausia padėtis yra Vakarų Lietuvoje, ir taip negalinčioje pasigirti trasų gausa. Šią žiemą klaipėdiečiai kol kas turėjo vienintelę progą rogutėmis nusileisti nuo vadinamojo Simonaitytės kalno. Kas planavo tai padaryti „rytoj“, nespėjo, nes sniego pajūryje nebeliko ir nėra iki šiol.

Visai šalia Gargždų ir visai netoli Klaipėdos esantis Utrių kalnas lankytojų nepriima. Jo trasos veikti pradės tik sulaukus penkių šalčio parų iš eilės. Laukti siūlo ir netoli Plungės esantis Mortos kalnas. Kiek, nežino niekas. Sprendžiant iš vakar pajūryje buvusios pliusinės temperatūros ir protarpiais „prakiūrančio“ dangaus, pakankamai ilgai.

Mortos kalne pusantros valandos darbo dienomis kainuos 6, savaitgaliais - 8 eurus. Iki 12 metų vaikams - 3 ir 4,50 eurų. Utrių kalne suaugusiesiems slidinėti pigiau 50 centų, vaikams (iki 12 metų) ir per 55 metus senjorams - apie vienu euru brangiau nei pas plungiškius.

Žemyninėje šalies dalyje situacija kiek geresnė. Jei taip galima pavadinti tas kelias dienas, per kurias spėta išbandyti dalį trasų. Anksčiausiai ir simboliškai pirmąją kalendorinės žiemos dieną duris atvėrė sostinėje įsikūręs Liepkalnio žiemos slidinėjimo centras.

„Jei skaičiuosime ir šiandieną, tai per tą laiką dirbome 10 dienų. Praėjusį ketvirtadienį teko kelioms dienoms užsidaryti dėl blogo oro ir lietaus. Pernai dirbti pradėjome anksčiau, lapkričio 28 dieną. Pasiilgusių žiemos pramogų netrūksta. Mes atidarome vis daugiau trasų, todėl ir slidinėjančių daugėja“, - sakė Liepkalnio atstovė Julija Žukovskaitė.

Slidinėjimo malonumai Liepkalnyje kainuoja brangiausiai šalyje. Viena valanda suaugusiesiems - 9, vaikams - 5 eurai. Savaitgalį ir švenčių dienomis bilietai brangsta vienu euru.

Anykščiuose stūksantis Kalitos kalnas slidinėjimo mėgėjus pakvietė gruodžio 6 dieną. Tačiau dėl prasto oro didžiulio srauto lankytojų nesulaukė. Keturiose šio kalno skirtingo sudėtingumo trasose, kurių ilgis siekia nuo 200 iki 400 metrų, pirmadieniais-ketvirtadieniais pusantros valandos slidinėjimas kainuoja 5, penktadienį-sekmadienį, taip pat ir švenčių dienomis, - 7 eurus. Vaikams nuo 7 iki 13 metų - atitinkamai 2,60 ir 4 eurus. Jaunesni pramogauti gali nemokamai.

Vakar, pirmą kartą šią žiemą, lankytojus pakvietė ir vienas naujausių šalyje Jonavos slidinėjimo centras.

„Visus mūsų planus jaukia blogas oras. Jau kelis kartus buvome pasiruošę darbui, bet palijo ir dirbtinio sniego nebeliko. Iš trijų trasų kol kas veiks tik viena“, - „Vakaro žinioms“ sakė Jonavos rajono savivaldybės Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė.

Ši trasa antrąjį savo sezoną pradeda didesnėmis kainomis. Pernai tris valandas joje buvo galima praleisti sumokėjus 2 eurus. Dabar tiek įkainota viena valanda. 50 procentų nuolaida taikoma vaikams ir moksleiviams bei negalią turintiems žmonėms.

„Įsigijome specialias slides, kuriomis galės slidinėti neįgalieji. O paslaugas pabranginome siekdami sureguliuoti žmonių srautus. Tai mums daryti siūlė ir mūsų lankytojai. Praėjusią žiemą mes dirbome tik vieną mėnesį - sausį. Per jį žmonių srautas buvo didžiulis. Jų apsilankė beveik pusšešto tūkstančio. Aišku, siekiame ir atsipirkimo. Bet kokiu atveju, net ir pakėlę kainas, išliekame patys pigiausi, palyginti su kitomis slidinėjimo trasomis“,  - tvirtino R.Stupurienė.

Nors ignaliniečiai giriasi, kad pas juos sniegas iškrenta anksčiausiai ir išsilaiko ilgiausiai, į kalnų slidinėjimo trasas Lietuvos žiemos sporto centras pakvies tik šį savaitgalį.

„Planuojama, kad jos veikti pradės tik šeštadienį. Dievulis šiemet mums sniego pagailėjo. Trečią kartą trasą ruošiame. Prieš tai abu kartus palijo ir visas darbas veltui. Kol kas pas mus galima paslidinėti tik lygumų trasomis. Jose žmonių antplūdžio nėra, daugiausia lankosi vietiniai“, - teigė centro administratorė Algimanta Sakalauskienė.

Žiemos sporto centro pagrindinėse kalnų slidinėjimo trasose valanda suaugusiesiems kainuoja 5 eurus, vaikams (iki 14 metų) - 3 eurus.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder