Sostinėje prasidėjo seksualinių mažumų eitynės

Sostinėje prasidėjo seksualinių mažumų eitynės

Sostinėje Neries pakrante, iš prie "Forum Palace" esančioje aukštelės, pajudėjo seksualinių mažumų eitynės "Už lygybę".

Apie 300 eitynių dalyvių startavo, išsidalinę ryškiaspalvius balionėlius, vėliavas, plakatus, gausiomis ovacijomis pasitikę prie eisenos prisijungusią Švedijos Europos Sąjungos reikalų ministrę Birgitą Olson (Birgitta Ohlson).

Renginyje dalyvauja ir Europos Parlamento narių, Lietuvos Seimo narių. Jie visi akcentuoja, kad šis renginys yra labai svarbus ginant žmogaus teises, esą jis daro gerą įtaką Lietuvos, kaip žmogaus teises ginančios valstybės, prestižui.

Eitynių dalyvių plakatuose užrašai "Kodėl mano meilė sukelia tavo neapykantą?", "Už šeimų įvairovę". Tarp dalyvių daug ir heteroseksualų, ginančių žmogaus teises.

Eltos kalbinti europarlamentarai teigė, kad nieko keisto, kad eitynės vyksta taip saugant, izoliuotomis sąlygomis. Jie jaučiasi saugūs, nes ir kitose šalyse paprastai tokius renginius lydėjo didžiulė pareigūnų apsauga.

Į Vilnių protestuoti atvyko ir radikaliomis pažiūromis garsėjantis Vytautas Šustauskas, "murzininkai" su vėliavomis. Protestuoti prieš gėjų paradą susirinko iš viso maždaug 1500 žmonių. Jie garsiais šūksniais reiškė savo protestus ir nepasitenkinimą. Pajudėjus seksualinių mažumų eitynėms, protestuojančiųjų minia irgi sujudo. Eitynių "Už lygybę" dalyvių link kažkas metė dūminį užtaisą.

Daug smalsuolių reginį stebi iš kitos Neries pakrantės.

Lietuva Europos Sąjungoje buvo likusi priešpaskutinė valstybė, kurioje nebuvo vykę tokie paradai. Tokios eitynės dar nevyko Bratislavoje, bet artimiausiu metu, manoma, jis turėtų būti surengtas ir ten.

[BANERIS]

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder