Šiuo metu mobiliojo ryšio blokavimas vykdomas atskirose Alytaus ir Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teritorijose. Vyksta ir papildomos mobiliojo ryšio blokavimo įrangos įdiegimas Alytaus pataisos namų, kuriuose didžiausia telefoninio sukčiavimo rizika, teritorijoje.
„Tik pradėjus diegti mobiliojo ryšio blokavimo įrangą laisvės atėmimo vietų įstaigose buvo susidurta su problemomis. Didžiausia problema - įrangą įdiegti taip, kad būtų užtikrintas jos saugumas ir kartu būtų išlaikomas šios įrangos efektyvumas, - sakė Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Donatas Matuiza. - Dalyje įstaigų įrangą reikėjo sumontuoti tokiose vietose, kuriose nuolat gyvena ir laisvai juda apie 200-300 nuteistųjų. Be to, įrangos diegimo darbus apsunkino netoli įstaigų ribų įrengti mobiliojo ryšio tiekėjų siųstuvai, todėl techniškai itin sudėtinga užblokuoti stiprų ryšio signalą ir užtikrinti, kad signalo blokavimas nekirstų įstaigų teritorijų ribų ir neviršytų leistinos spinduliuotės reikalavimų.“
Beje, per 4 šių metų mėnesius laisvės atėmimo vietose buvo paimti 3038 mobilieji telefonai ir 3183 SIM kortelės, taip pat 211 bevielio ryšio modemų. Apie 37 proc. visų paimtų telefonų buvo perimti bandymų juos perduoti metu (2013 m. buvo 28 proc.)
Populiariausias mobiliųjų telefonų perdavimo nuteistiesiems (suimtiesiems) būdas išlieka permetimai per laisvės atėmimo vietų įstaigų teritorijų tvoras.
Policijos departamento teigimu, įvairaus sukčiavimo mastai Lietuvoje tik auga.
„Pernai užregistruotas 5541 įvairaus pobūdžio sukčiavimas (tarp jų ir telefoninis sukčiavimas). Šis skaičius yra 11,3 proc. daugiau nei per 2012 metus (4980). Per šių metų 5 mėnesius užregistruotas 2461 sukčiavimas, arba 4,8 proc. daugiau nei per 2013 m. 5 mėn. (2348)“, - augančius sukčiavimo mastus įvardijo Policijos departamento atstovė Lina Nemeikaitė.
Rašyti komentarą