Transporto situacija pasienyje su Rusija nesikeičia

Transporto situacija pasienyje su Rusija nesikeičia

Automobiliai lietuviškais numeriais ir toliau stringa bandydami įvažiuoti į Rusiją ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Baltarusijos. Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Vilnius iš Maskvos vis dar nėra gavęs oficialaus paaiškinimo dėl lietuviškų automobilių užlaikymo.

Premjero teigimu, po pirmadienį vykusio susitikimo su ministerijų ir kitų valstybinių institucijų atstovais, buvo nuspręsta kuo greičiau užmegzti kontaktus su Rusijos pasienio tarnybos vadovybe, taip pat stebėti kitų šalių automobilius, kertančius Lietuvos sieną, kad būtų galima nustatyti, ar Rusijos apribojimai nukreipti tik prieš Lietuvą ar ir kitas valstybes.

"Sutarėme, kad Užsienio reikalų ministerija turi kuo greičiau užmegzti kontaktą su Rusijos muitinės departamento vadovu, o pasienio ir muitinės tarnybos turės teikti informaciją ne tik apie Lietuvos automobilius, kurie vyksta į Rusiją ir Kaliningrado sritį, bet pateiks informaciją ir apie kitų šalių automobilius, kurie keliauja per mūsų muitines, tada bus galima palyginti, ar tai yra tam tikras apribojimas Lietuvos transporto priemonėms ar ir kitų ES šalių transporto priemonėms", - LRT radijui sakė A. Butkevičius.

Premjero teigimu, Lietuva iš Maskvos vis dar nėra gavusi oficialaus paaiškinimo dėl susidariusios situacijos.

"Tikimės gauti išsamų oficialų raštą iš Rusijos, mes jau išsiuntėm tam tikrus paklausimus, dėl kokių priežasčių yra sugriežtinta mūsų transporto priemonių kontrolė ir tikimės artimiausiu metu gauti oficialių atsakymą", - kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Anot Lietuvos vežėjų asociacijos "Linava" vadovo Algimanto Kondrusevičiaus, vilkikams lietuviškais numeriais ir toliau taikomos sugriežtintos patikros procedūros pasienyje su Rusija, taip pat ir vidiniuose šios šalies patikros postuose.

"Stringame važiuodami visais maršrutais. Lietuvos automobiliams, kroviniams iš Lietuvos... taikomas pilnas patikrinimas", - teigė A. Kondrusevičius.

"Linavos" vadovas negalėjo tiksliai įvardyti dėl Rusijos veiksmų stringančių vairuotojų skaičiaus, tačiau teigė, kad ši problema liečia kelis tūkstančius vilkikų, kuriuos valdančios kompanijos gali patirti milijoninių nuostolių.

"Su Rusija dirba apie 700 Lietuvos įmonių, o automobilių važinėja virš 8 tūkstančių ir jie stringa", - sakė A. Kondrusevičius.

Tuo tarpu pasienyje su Kaliningradu situacija normali, Kybartų pasienio kontrolės punkto viršininkas Raimundas Šapoka teigia, kad į šį Rusijos anklavą sunkvežimių lietuviškais numeriais apskritai vyksta labai mažai, o lengvųjų automobilių vairuotojai ėmė vengti nebūtinų kelionių į Kaliningradą.

ELTA primena, kad šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paskelbė nuo penktadienio vakaro užfiksavusi, kad Rusijos pareigūnai sulėtino automobilių su lietuviškais numeriais įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Siekdami išsiaiškinti tokios situacijos priežastis Lietuvos pasieniečiai kreipėsi į kolegas Kaliningrado srityje. Šie paaiškino, kad Rusijos pasieniečiai jokių kliūčių įvažiuoti automobiliams su lietuviškais numeriais nedaro, tačiau yra sutrikęs muitinės tarnybos kompiuterinės sistemos veikimas. Pirmadienį pasirodė pranešimai, kad sugriežtintos patikros procedūros automobiliams su lietuviškais numeriais taikomos ir Rusijos-Latvijos bei Rusijos-Baltarusijos pasienyje.

Užsienio reikalų ministerija dėl kliūčių Lietuvos vežėjams pirmadienį išsikvietė Rusijos ambasadorių Aleksandrą Udalcovą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder