Už pravaikštas Klaipėdos politikei - tik pabarimas

Už pravaikštas Klaipėdos politikei - tik pabarimas

Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisija nutarė tik įspėti posėdžių nelankančią kolegę Liliją Pupinytę bei nesikreipti į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl politikės mandato panaikinimo.

Pirmadienį posėdžiavę etikos sargai ilgai ginčijosi, ar galima bausti tris Tarybos posėdžius iš eilės nelankiusią kolegę dėl to, kad ji turi sveikatos problemų.

L. Pupinytė savo rašte nurodė, kad dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių (dukters studijos, gydymasis) pastaruoju metu jai tenka dažnai lankytis Londone, todėl ne visada pavyksta suderinti dalyvavimą Tarybos posėdžiuose.

"Iš anksto numatytame balandžio 29 d. posėdyje tikrai būčiau dalyvavusi ir jau buvau įsigijusi lėktuvo bilietą, bet pakeitus posėdžio datą į gegužės 6-ąją nebegalėjau atvykti, nes turiu rimtų sveikatos sutrikimo problemų ir buvau užsirašiusi gegužės 7 d. medicininėms konsultacijoms", - kodėl nesilankė paskutiniame posėdyje aiškino Tarybos narė.

Ji savo ruožtu Etikos komisijos paprašė nagrinėti ir kitų nelankančių posėdžių Tarybos narių elgesį.

Tačiau tokie pasiteisinimai įtikino ne visus: buvęs L. Pupinytės bendrapartietis Valerijonas Bernotas replikavo, kad politikė neturi moralinės teisės toliau dirbti rinkėjų labui, nes nesilanko komitetų, komisijų posėdžiuose, todėl neatlieka savo pareigų.

"Ir dar ima 700 litų kas mėnesį vadinamosioms su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Siūlau kreiptis į VRK dėl mandato panaikinimo", - dėstė V. Bernotas.

Jo motyvuose yra ir kito aspekto: jei L. Pupinytė netektų mandato, į jos vietą pagal sąrašą patektų kitas partijos "Tvarka ir teisingumas", kuriai priklauso V. Bernotas, narys.

[BANERIS]Alfonsas Bargaila mestelėjo, kad etikos sargai "tampa vos ne kirviais".

"Paprastai gamtoje patinas ant patelės taip nepyksta", - rėžė jis įsiaudrinusiam V. Bernotui. "Mes - ne triušiai", - atsikirto šis.

L. Pupinytės kritikai stebėjosi, kad moteris gydosi Londone, o ne Lietuvoje, nors esą emigrantai pulkais vyksta į mūsų gydymo įstaigas.

"O kas kaltas, kad "šniūrais" žmonės emigruoja? Tai gal būkime didžiais politikais ir kreipkimės į VRK dėl viso Seimo paleidimo?" - vyrišką pokalbį pakeltu tonu palaikė Tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis.

Visgi Etikos komisijos narių dauguma nutarė tik įspėti nedrausmingą kolegę ir rekomenduoti laikytis Vietos savivaldos įstatymo, Tarybos veiklos reglamento. Pastaba bus viešai išsakyta Tarybos posėdžio metu.

Be kita ko, gali būti, kad ateityje po etikos sargų didinamuoju stiklu atsidurs ir kiti pravaikštininkai.

Priminsime, kad kol kas Taryba nesiryžo grąžinti pinigines sankcijas už Tarybos, jos komitetų, komisijų, Kolegijos posėdžių nelankymą.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder