V. Mazuronis ir V. Gapšys palieka Darbo partiją

V. Mazuronis ir V. Gapšys palieka Darbo partiją

Buvęs Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis stabdo narystę partijoje. Politikas tokį sprendimą priėmė sekmadienį Darbo partijos vadovo rinkimus laimėjus Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei.

„Nauja partijos vadovė išdėstė savo požiūrį į partijos perspektyvą, veiklą ir panašiai. Aš manau, kad mūsų bioritmai nesutampa (...) Man su Živile Pinskuviene nepakeliui“, - BNS teigė V.Mazuronis.

Jis sakė nenorintis detaliai komentuoti, kas jo netenkina Ž.Pinskuvienės planuojamoje veiksmų programoje. Politikas pripažino, kad rinkimuose palaikė Ž.Pinskuvienės oponentą - Ukmergės rajono merą Rolandą Janicką.

„Aš maniau, kad tai būtų geresnis pasirinkimas partijai (...) Man atrodo, kad tas kelias kuriuo dabar eina Darbo partija pasirinkdama Živilę, yra klaidingas“, - sakė V.Mazuronis.

„Man dirbti komandoje kartu su ja neišeitų. Šioje vietoje teisingas ir korektiškas žingsnis yra pasitraukti“, - pridūrė jis.

Sekmadienį apie pasitraukimą iš Darbo partijos pareiškė ir jai laikinai vadovavęs Vytautas Gapšys.

„Morališkai jau išėjau, teisiškai išeisiu nuo rytojaus“, – sekmadienio vakarą BNS sakė V.Gapšys.

Darbo partijos pirmininke išrinkta Ž.Pinskuvienė viešai per suvažiavimą pareiškė, kad V.Gapšys turi sustabdyti narystę organizacijoje, kol nesibaigė problemos su teisėsauga.

„Bando manimi tik prisidengti, pati pasidaryti skaidri. (...) Živilė Pinskuvienė mano narystę nori sustabdyti ne dėl mano problemų, o dėl savo problemų“, – tvirtino po Valentino Mazuronio pasitraukimo laikinai partijai vadovavęs V.Gapšys. Jis taip pat buvo partijos rinkimų štabo vadovas.

Pasak jo, Ž.Pinskuvienė pati turėjo problemų su teisėsauga, buvo įsivėlusių į balsų pirkimo skandalą 2012 metais, dabar būdama Širvintų rajono mere pralaimi teismus atleistiems darbuotojams, savivaldybė turi jiems išmokėti kompensacijas.

„Ne Živilei Pinskuvienei stabdyti mano narystę partijoje, – BNS sakė V.Gapšys. – (...) Buvau pasiruošęs padėti be kuriam naujam partijos pirmininkui, maniau, kad mūsų partija solidesnė, kad jos pirmininkas elgsis solidžiau.“

V.Gapšys yra teisiamas Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje, o šių metų rugpjūtį jam pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir stambaus masto kyšininkavimo. Pareigūnų duomenimis, būdamas Seimo nariu „darbietis“ iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio yra paėmęs apie 25 tūkst. eurų vertės kyšį, kad veiktų koncerno naudai.

Sulaukęs šių įtarimų V.Gapšys atsisakė Seimo nario mandato. Jis teigė tuometiniam partijos pirmininkui Valentinui Mazuroniui siūlęs stabdyti narystę Darbo partijoje, bet sulaukęs jo paramos ir patikinimų, kad to nereikia daryti.

„Negalvojau, kad 13 partijai atiduotų metų baigsis tokiu man nemaloniu būdu. Viduje man skaudu. Deja, politika tokia, kad tenka priimti ir nemalonius sprendimus“, – BNS sakė V.Gapšys.

Jis atmetė galimybę ateityje grįžti į Darbo partiją. Politikas sakė neketinąs stoti ir kitą politinę jėgą.

Darbo partija be nuolatinio vadovo buvo nuo spalio, kai po nesėkmingų Seimo rinkimų iš šių pareigų atsistatydino europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

Praėjusią kadenciją valdančiojoje daugumoje buvusi Darbo partija spalį rinkimuose daugiamandatėje apygardoje neperžengė patekti į Seimą reikalingo 5 proc. balsų barjero, vienmandatėse apygardose mandatus iškovojo du partijos iškelti atstovai: Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras. Jie Seime prisidėjo prie Socialdemokratų frakcijos. Tai buvo sukėlę Darbo partijos vadovybės nepasitenkinimą, Seimo nariai raginti palikti Socialdemokratų partijos frakciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder