Vaikų vasaros poilsis: nieko naujo?

Vaikų vasaros poilsis: nieko naujo?

Užimtumas


"Nieko naujo ir įdomaus. Savo vaiko ten nesiųsčiau", - toks reziumė nuskamba iš Klaipėdos savivaldybės tarybos sekretoriato vyr. specialistės Jurgitos Choromanskytės lūpų po pokalbio apie vaikų poilsiui vasarą skirtas programas.

Šiemet vaikų poilsio organizatoriams skirta nemažai pinigų - 100 tūkst. litų iš Klaipėdos savivaldybės ir 128 tūkst. litų - iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM).


Beveik visoms 64 pateiktoms programoms skirtas šimtaprocentinis finansavimas. "Arba skirta per mažai pinigų, arba buvo per mažai norinčiųjų organizuoti vaikų vasaros poilsį", - aiškino specialistė.


J. Choromanskytė pastebi, kad projektus kasmet rašo vis tos pačios švietimo įstaigos ar popamokine moksleivių veikla užsiimančios įstaigos, tad kartojasi ir vaikams siūlomos pramogos.


Kita bėda - vaikų iš normalių šeimų užimtumas. ŠMM finansavimą skiria tik vaikų iš socialiai remtinų šeimų poilsiui. Anot specialistės, sveikų ir uždirbančių daugiau nei minimalią algą tėvų vaikams atostogas lieka leisti gatvėje.


Nors Klaipėdos savivaldybė skiria pinigų ne tik socialiai remtinų mažųjų poilsiui organizuoti, tačiau vaikui iš šalies patekti į pagal programas finansuojamas stovyklas - maža vilčių. Organizatoriai dažniausiai rūpinasi tik savo auklėtinių poilsiu.


J. Choromanskytė spėjo, kad tik didžiausią finansavimą (20 tūkst. litų) gavusi VšĮ "Pamario sveikatingumo namai", ketinantys pasirūpinti 300 vaikų poilsiu, priims vaikus iš normalių šeimų.


Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencinėms programoms, kurios, beje, įdomesnės nei vasaros poilsio, skirta triskart mažiau pinigų - 90 tūkst. litų. Tik bėda, pasak specialistės, kad į šias programas mažiausiai įtraukiama tų vaikų, kurie iš tiesų linkę nusikalsti.


Sandra LUKOŠIŪTĖ

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder