Valentinas Mazuronis: Darbo partija primetamuose politiniuose spektakliuose nedalyvaus

Valentinas Mazuronis: Darbo partija primetamuose politiniuose spektakliuose nedalyvaus

Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis atvirame laiške Prezidentei, Premjerui, koalicijos partneriams ir opozicijai ragina įsivažiavusioje rinkimų kampanijoje nenaudoti teisėsaugos ir teismų kaip politinių įrankių, neatitraukti žmonių dėmesio nuo išties svarbių darbų, baigti tą niekam, išskyrus Rusijai, naudingą politinio purvo drabstymosi spektaklį.

„Trečiadienį prasidės opozicijos organizuota neeilinė Seimo sesija. Jos darbotvarkėje - ne visai Lietuvai ir jos žmonėms svarbūs klausimai, ne realių problemų sprendimai, ne žmonių pajamų didinimo klausimai, ne pabėgėlių krizės sprendimas, ne diskusijos dėl socialinio modelio, o dar vienas politinis-rinkiminis spektaklis. Vėl Seimo laikas ir energija bus švaistoma ne esminiams reikalams. Gerb. A. Kubiliau, E. Masiuli - ar tikrai jums tiek valstybė ir terūpi?

Kovo 10 d. prasidės eilinė Seimo sesija, Darbo partija rimtai rengiasi ir jau suplanavo savo svarbiausius darbus: pirmiausia, toliau sieksime neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) prilyginti minimaliai mėnesinei algai (MMA). Šią iniciatyvą vadiname NPD=MMA, tai yra labai svarbus darbas visai Lietuvai. Išsprendus šį klausimą, galėtume labai didelei daliai dirbančių Lietuvos žmonių padidinti pajamas nuo 10 iki 30 eurų „į rankas". Patys žinote, kad mūsų žmonės uždirba bene mažiausiai Europos Sąjungoje. Ar tai nėra svarbiau nei visas tas politinis spektaklis, kuris įdomus tik jums (mums) patiems?", - rašoma kreipimesi.

V.Mazuronio teigimu, būtina aktyviau ir greičiau spręsti migracijos problemas: atkeliamų pabėgėlių, išvykstančių tautiečių, skatinti norinčius parvykti, išsaugoti ryšius su likusiais užsienyje. Darbo partijos nuomone, tam reikalinga stipri ir tiesiogiai prie Vyriausybės veikianti institucija - Migracijos departamentas, kuris aukščiausiu lygiu spręstų šiuos klausimus, o ne viskas būtų palikta savieigai kaip yra dabar - kai Departamentas teužsiima leidimų gyventi išdavimu (o jeigu tiksliau, jų išdavimo vilkinimu).

Kitas klausimas - socialinis modelis. Kas bus su juo? Parengtas, atiduotas Seimui su šimtais pasiūlymų ir pataisymų. Netgi opozicija jam iš esmės pritaria, bet iki galutinio suderinimo dar toli. Nematome šio klausimo neeilinėje sesijoje. O turėtumėme.

„O kur dar Europos Sąjungos viduje ir aplink ją verdančios savos problemos? Joms aptarti mes vėl skiriame per mažai dėmesio: pabėgėliai, situacija Lenkijoje ir santykiai su ja, Rusijos eskaluojamas konfliktas Rytų Ukrainoje, Sirijos problemos, terorizmo pavojus - tai privalo būti Seimo ir Vyriausybės darbotvarkės klausimai, o mes gaištame laiką nežinia kam", - pabrėžia Darbo partijos pirmininkas.

Atvirame laiške atkreipiamas dėmesys į aplinkos ministro Kęstučio Trečioko ir „Vijūnėlės" dvaro istoriją, visiškai be pagrindo puolamą žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę. „Opozicija niekaip negali susitaikyti su teismo sprendimu Darbo partijos byloje: be teisinio pagrindo keliama apkalta Vytautui Gapšiui (jeigu opozicijai neaiškus atsakymas į akivaizdų klausimą, ar galima sulaužyti priesaiką jos nedavus - mes palaikysime kreipimąsi į Konstitucinį teismą, kad kuo greičiau būtų gautas šis elementarus atsakymas). Siekiama sudaryti neaiškios paskirties komisijas ir t.t. Ir kas blogiausia - visi pasitelkia teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijas. Jos ne tik apkraunamos papildomu nereikalingu darbu, bet ir tokiu būdu švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai", - sakoma kreipimesi.

„Būtent todėl esu priverstas kreiptis į Prezidentę, Ministrą Pirmininką, į visus koalicijos partnerius, Seimo opozicijos lyderį Andrių Kubilių ir į vieną taktą su juo kalbantį Eligijų Masiulį.

Dar kartą kreipiuosi į visus politikus, partnerius ir konkurentus - nutraukime šiuos rinkiminius purvo drabstymosi spektaklius. Nei Lietuvos žmonėms, nei Lietuvos interesams tai nėra naudinga. Kelkite rinkiminius šūkius, siūlykite idėjas, įtikinkite rinkėjus, kad jūs esate geriausi, normaliais demokratiniais būdais.

Atsakingai pareiškiu, kad Darbo partija šiuose primetamuose politiniuose spektakliuose nedalyvaus. Darykite tai be mūsų. Mes savo energiją panaudosime pozityvioms idėjoms ir sprendimams, o ne destrukcijai", - sako V.Mazuronis prisijunti ir kitas partijas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder