Valstybės tarnautojų "veido pudravimo" konkursui - stabdžiai
Valstybės tarnautojų "veido pudravimo" konkursui - stabdžiai

Iškilus abejonių dėl siekiamų tikslų, premjero Andriaus Kubiliaus nurodymu stabdomas konkursas valstybės tarnybos įvaizdžiui stiprinti.

Premjero nuomone, nepaisant to, kad tai yra ES lėšomis finansuojamas projektas, pinigai negali būti švaistomi valstybės tarnautojų "veido pudravimui".

"Pirmiausia valstybės tarnybą reikia iš esmės reformuoti, o tik tada kalbėti apie kažkokio jos įvaizdžio formavimą. Tikrai neturėtų būti tam dabar leidžiami pinigai", - sakė A. Kubilius.

Premjero nurodymu šio projekto tikslai turės būti iš esmės persvarstyti.

Ministro pirmininko tarnyba ketino surengti reklamos kampaniją valstybės tarnybos įvaizdžiui gerinti. Tam buvo planuota skirti 1,785 mln. litų Europos Sąjungos (ES) lėšų. Ministro pirmininko tarnyba praėjusią savaitę paskelbė konkursą socialinei informacijai ir viešųjų ryšių priemonėms pirkti.

Pagal konkurso sąlygas, jo laimėtojas turėjo atlikti sociologinius tyrimus, aiškinantis visuomenės požiūrį į valstybės tarnybos sistemą, valstybės tarnautojų, statutinių tarnautojų veiklą ir veiklos rezultatus.

Remiantis apklausos rezultatais buvo žadama parengti viešųjų ryšių ir socialinės informacijos planą bei įgyvendinti tame plane numatytas priemones.

Buvo numatyta, kad bus parengtos ir įgyvendintos keturios informavimo kampanijos apie valstybės tarnybą. Reklaminiai skelbimai šia tema turėjo atsirasti spaudoje, radijuje, televizijoje ir internete.

Beje, A. Kubilius nežada reikalauti atsakomybės iš asmenų, paskelbusių konkursą valstybės tarnybos įvaizdžio gerinimui.

"Sutarėme, kad to konkurso parengimas pristabdomas. Išties, jau sakiau, kad tai tam tikras nesusikalbėjimas ir nesusipratimas, konkursas toliau nevyks, bus peržiūrėtas jo tikslas, o tikslo siekiame vieno - iš tikrųjų, kad statutinėms tarnyboms, kurios kovoja su kontrabanda ir šešėline ekonomika, būtų padėta pasiekti tų tikslų, kuriuos turime pasiekti", - klausiamas dėl konkurso organizatorių galimos atsakomybės trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė ministras pirmininkas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder