Valstybės vadovai pareiškė užuojautą dėl išpuolio Paryžiuje

Valstybės vadovai pareiškė užuojautą dėl išpuolio Paryžiuje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė gilią užuojautą Prancūzijos Prezidentui Fransua Olandui (Francois Holland) dėl tragiško išpuolio prieš laikraščio redakciją Paryžiuje, per kurį žuvo ir buvo sužeista kelios dešimtys žmonių.

Prezidentės užuojautoje griežtai smerkiamas brutalus ir nepateisinamas aktas.

Aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems Prancūzijos žmonėms šalies vadovė palinkėjo vienybės ir susitelkimo.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė savo ir viso Seimo vardu pareiškė gilią užuojautą Prancūzijos Senato Pirmininkui Žerarui Laršė (Gerard Larcher) dėl tragedija tapusios atakos prieš laikraščio redakciją Paryžiuje, per kurią žuvo ir buvo sužeista keliolika žmonių.

"Lietuvos Respublikos Seimo vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą Jums ir žuvusiųjų ir sužeistųjų per žiaurų teroro išpuolį savaitraščio "Charlie Hebdo" redakcijoje šeimoms. Šis tragiškas įvykis - didžiulis skausmas aukų artimiesiems ir sukrėtimas visai šaliai.

Esame labai sukrėsti ir linkime tvirtybės Jūsų Tautai šiuo sunkiu metu", - teigia parlamento vadovė užuojautoje.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą Prancūzijos Premjerui Manueliui Valsui (Manuel Valls) dėl žmonių gyvybes nusinešusio išpuolio šios šalies satyrinio savaitraščio "Charlie Hebdo" redakcijoje.

"Esame giliai sukrėsti šios nelaimės. Lietuvos gyventojų ir Vyriausybės vardu leiskite pareikšti nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems. Šią sunkią netekties valandą Prancūzijos gyventojams linkiu stiprybės ir vienybės", - sakoma Premjero A. Butkevičiaus užuojautoje.

Teroristinį aktą Prancūzijoje pasmerkė ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija bei pareiškė nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų ir sužeistųjų artimiesiems bei visiems Prancūzijos žmonėms.

Ministerija solidarizuojasi su Prancūzijos valdžia bei žmonėmis, griežtai pasisako prieš bet kokias radikalizmo apraiškas ar mėginimus riboti žodžio laisvę ir tvirtai tiki, kad šio barbariško nusikaltimo organizatoriai ir vykdytojai sulauks teisingumo.

Anot agentūrų pranešimų, per kruviną išpuolį Prancūzijos satyrinio laikraščio "Charlie Hebdo" redakcijoje trečiadienį nušauta mažiausiai dvylika žmonių, tarp žuvusių du pareigūnai, penki jų - kritinės būklės.

Liudininkų teigimu, dviem "Kalašnikovais" ginkluotiems, veidus užsidengusiems vyrams įėjus į pastatą, pasigirdo šūviai. Po žudynių vyrai paspruko.

Prancūzijos Prezidentas F. Olandas teigė neabejojąs, kad tai buvo nepaprasto barbariškumo teroristinė ataka. Paryžiuje pradėta operacija užpuolikams sugauti.

Prancūzija sugriežtino saugumą pamaldų namuose, prekybos centruose, viešajame transporte ir žiniasklaidos redakcijose.

"Charlie Hebdo" redakcija, kurioje dirbo apie 20 žmonių, 2006-aisiais paskelbė prieštaringai vertinamas pranašo Mahometo karikatūras. 2001 metais buvo padegtos redakcijos patalpos, vyriausiasis redaktorius sulaukė grasinimų susidorojimu.

2012 metų rugsėjį "Charlie Hebdo" vėl išspausdino pranašo Mahometo karikatūras. Po to žurnalo portalo darbą kelioms dienoms sutrikdė programišiai. Paskutinėje žinutėje socialinio tinklo "Twitter" paskyroje žurnalas paviešino teroristų grupuotės "Islamo valstybė" lyderio Abu Bakro al Bagdadžio (Abu Bakr al-Baghdadi) karikatūrą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder