Vasario 16-ąją Lietuvos alpinistai kopia į aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę

Vasario 16-ąją Lietuvos alpinistai kopia į aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę

Vasario 16-ąją tarptautinė aštuonių alpinistų grupė, startavusi Vilniuje vasario 2 d., pasistengs įkopti į Aconcagua (6962 m.) viršūnę ir iškelti joje Lietuvos trispalvę.

Šalia, ko gero, plėvesuos ir Vokietijos vėliava, nes vienas iš aštuonių ekspedicijos narių yra vokietis Maiklas. Ekspedicijai vadovauja neformalaus keliautojų klubo „Neverest“ įkūrėjas Tadas Jeršovas.

Beje, trys alpinistai – Rita, Maikas ir ekspedicijos vadovas Tadas susipažino 2007 metais kopdami į Elbrusą – aukščiausią Europos viršūnę. Taip susibūrė dabartinės ekspedicijos branduolys.

2011 metais ši alpinistų grupė įkopė į aukščiausią Šiaurės Amerikos viršukalnę – Denali (6194 m.), dar vadinamą Makinliu (McKinley).

Idėja vasario 16-ąją sutikti Aconcagua viršūnėje gimė per daugeliui įsiminusias Lietuvos – Makedonijos rinktinių krepšinio rungtynes. Jos baigėsi apmaudžiu Lietuvos rinktinės pralaimėjimu. Varžybose Tadas susitiko lietuvį, praėjusiais metais įkopusį į Aconcagua... Norėdami pakelti tautos ūpą, bendraminčiai nusprendė ruoštis į Argentinos teritorijoje esančią viršūnę, garsėjančią itin atšiauriais vėjais.

Vėlų trečiadienio vakarą paskambinęs Tadas Jeršovas pasakojo, kad Aconcagua viršūnėje oro temperatūra nukritusi iki 15 laipsnių šalčio, o vėjo gūsiai siekia 70 km/val.

Galynėtis su vėju ankstų vasario 16-osios rytą alpinistai iš šturminės stovyklos Colera (5980 m.) pajudės keliomis grupėmis. Jei pavyks, Aconcagua viršūnėje trispalvė suplazdės apie 18 val, Lietuvos laiku.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder