Vidmantas Žiemelis: Vyriausybėje negali būti dviejų ministrų pirmininkų

Vidmantas Žiemelis: Vyriausybėje negali būti dviejų ministrų pirmininkų

Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei nutarus palikti Raimundą Palaitį vidaus reikalų ministro poste, Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis sako neįsivaizduojantis, kaip premjeras Andrius Kubilius galės toliau dirbti su ministru, kuris vykdo savarankišką politiką.

"Vyriausybėje negali būti dviejų ministrų pirmininkų",- Eltai sakė politikas.

V. Žiemelio nuomone, šioje situacijoje yra kelios išeitys.

"Galimi tokie įvykių scenarijai: nutraukti koalicijos sutartį su liberalcentristais ir dirbti mažumos Vyriausybėje, Ministras Pirmininkas atsistatydina, interpeliacija ministrui R. Palaičiui", - svarstė V. Žiemelis.

Jo nuomone, svarbiausia šiuo atveju atstatyti teisingumą, kad sąžiningai daugelį metų dirbę FNTT vadovai grįžtų į savo pareigas, nes buvo atleisti, kaip nustatė Seimo Antikorupcijos komisija, be pagrindo.

Kaip pastebi politikas, Konstitucijoje labai aiškiai pasakyta, kad Prezidentė ministrus skiria ir atleidžia Premjero teikimu. "Kaip yra susiklosčiusi praktika per 20 Konstitucijos galiojimų metų, Ministro Pirmininko teikimai yra paprastai vykdomi, Prezidentė atleidžia ministrus, jeigu yra toks teikimas",- sako V. Žiemelis.

Kaip ELTA jau skelbė, Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepatenkino A. Kubiliaus teikimo ir paliko R. Palaitį ministro poste. Tokį sprendimą ji priėmė pirmadienį po susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi, pačiu R. Palaičiu ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininku Algiu Čapliku.

Prezidentė teigė esanti įsitikinusi, kad konservatorių ir liberalcentristų koalicija turi dirbti iki kadencijos pabaigos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder