Vilniaus TV bokštas jau nebėra įkeistas bankams

Vilniaus TV bokštas jau nebėra įkeistas bankams

Prieš daugiau nei ketverius metus komerciniams bankams įkeistas Vilniaus televizijos bokštas grįžo į valstybės rankas. Praėjusią savaitę televizijos bokšto įkeitimas buvo išregistruotas iš hipotekos registro.

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) televizijos bokštą dviem komerciniams bankams už suteiktas paskolas įkeitė 2008 metais. Tuomet jis buvo įvertintas 10 mln. litų. Pasiskolintos lėšos buvo naudojamos skaitmeninės antžeminės televizijos signalų siuntimo ir duomenų perdavimo tinklams diegti.

„Vilniaus televizijos bokštas yra ne tik strategiškai svarbus, bet ir didelę istorinę prasmę Lietuvai kovojant dėl nepriklausomybės turėjęs objektas. Buvusios Vyriausybės pritarimas tokiam sandoriui buvo įvertintas prieštaringai. Šiandien galime užtikrintai pasakyti, kad Vilniaus televizijos bokštas grįžo į valstybės rankas", - sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Vilniaus TV bokštas pirmiausiai yra techninės paskirties statinys - jame esanti įranga naudojama radijo ir televizijos signalų siuntimui, interneto duomenų perdavimui, tačiau svarbi ir kultūrinė bei istorinė jo vertė: 19-ajame bokšto aukšte veikia restoranas „Paukščių takas" su besisukančia apžvalgos aikštele, šalia statinio atidarytas istorinis antenų parkas, be to, čia įamžintas ir saugomas kovų už Lietuvos laisvę atminimas.

Atsižvelgus į architektūrines, inžinerines, istorines, kraštovaizdžio ir nacionalines vertes Vilniaus TV bokštas įregistruotas Kultūros vertybių registre.

Telecentras yra valstybės valdoma akcinė bendrovė, įtraukta į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder