Vilniuje pradeda veikti vieni moderniausių dumblo apdorojimo įrenginių Europoje

Vilniuje pradeda veikti vieni moderniausių dumblo apdorojimo įrenginių Europoje

 

Vilniaus miesto nuotekų valykloje pradeda veikti modernūs dumblo apdorojimo įrenginiai. Naujoji dumblo apdorojimo sistema ne tik penkis kartus sumažins susikaupiančio dumblo kiekį, bet ir nuo kvapų išvaduos aplinkinių mikrorajonų gyventojus.

Iki šiol Vilniuje dumblas buvo sausinamas tik mechaniniu būdu, o po to kompostuojamas šalia valyklos, po atviru dangumi esančioje aikštelėje. Nuo šiol visas dumblas bus apdorojamas moderniuose termohidrolizės įrenginiuose bei uždaruose dumblo pūdytuvuose. Galutinis dumblo apdorojimo rezultatas - bekvapės dumblo granulės, kurios yra priskiriamos biokurui, todėl galės būti deginamos, arba naudojamos žemės ūkyje, kaip vertinga mineralinė trąša.

"Nuotekų valykloje pastatyti termohidrolizės įrenginiai - ne tik pirmi Baltijos šalyse, bet ir vieni pirmųjų Rytų Europoje. Iš viso pasaulyje tokia technologija naudojama tik keliasdešimtyje nuotekų valyklų. Džiugu, kad lygiuojamės į tokias šalis kaip JAV, Australija, Norvegija ar Didžioji Britanija", - sako UAB "Vilniaus vandenys" generalinis direktorius Valentinas Miltienis.

Taip pat numatoma, kad per metus bus pagaminama 16 mln. kWh elektros energijos ir 19 mln. kWh šiluminės energijos, kas leis bendrovei kasmet maždaug 2 mln. litų sumažinti kaštus.

Vilniaus nuotekų valykloje per metus yra išvaloma apie 41 mln. kubinių metrų nuotekų. Valykloje kasdien susidaro apie 200 tonų nuotekų dumblo, kuris anksčiau buvo vežamas į Kariotiškių sąvartyną ar į laukus. Ateityje šis kiekis sumažės net 4 kartus. Be to, į Nerį išleidžiamas 97 proc. išvalytas vanduo.

Dumblo apdorojimo įrenginiai pradėti statyti 2008 m. pabaigoje. Dar iki 2013 m. liepos įrenginių eksploataciją vykdys darbų rangovas Vokietijos bendrovė "WTE Wassertechnik". Iš viso projektui buvo skirta apie 176 mln. Lt (didžioji dalis - ES lėšos), tačiau pavyko sutaupyti apie 20 mln. Lt.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder