Vytautas Gapšys: jokių neteisėtų veiksmų nesu padaręs

Vytautas Gapšys: jokių neteisėtų veiksmų nesu padaręs

Į galimo kyšio skandalą patekęs Seimo narys "darbietis" Vytautas Gapšys tvirtina, kad jokių neteisėtų veiksmų nėra padaręs.

"Man sunku būtų įsivaizduoti, kokie jie (neteisėti veiksmai, - ELTA.) galėtų būti .(...) Aš nematau jokio savo sprendimo, kuris galėtų būti traktuojamas kaip prasižengiantis su įstatymais ir kuris galėtų grėsti kokia nors teisine atsakomybe. Lauksime iš visų pusių, kurios tiria šiuos klausimus, platesnių paaiškinimų",- pirmadienį žurnalistams sakė V. Gapšys.

Politiką stebina Generalinės prokuratūros veiksmai ir ypač tai, kad jam neteikia informacijos, kuo yra kaltinamas, bet pranešimą žiniasklaidai išplatino.

V. Gapšys sako, kad jo kaip partijos rinkimų štabo vadovo vienas pagrindinių darbų yra derėtis dėl nuolaidų su žiniasklaida.

"Tai apie ką jie (prokurorai, - ELTA.) kalba man kelia tam tikrą šypseną. Argi rinkimų štabo vadovo funkcija nėra derėtis dėl nuolaidų žiniasklaidos kanale? Aš manau, tai vienas pirmųjų darbų, kurį daro bet kuris rinkimų štabo vadovas. Galiu pasakyti, kad esu derėjęsis turbūt su visais kanalais",-sakė jis.

Politikas tvirtino, kad yra pakankamai aršus derybininkas, kiekvieną kartą reikalaujantis geriausių sąlygų.

"Mes tai darome taip, kaip leidžia Lietuvos Respublikos įstatymai - Seimo rinkimų įstatymas ir kiti",- užtikrino V. Gapšys. Jo teigimu, dažniausia rinkiminių periodu gaunamos nuolaidos yra atvirai deklaruojamos, todėl "jokių įstatymų pažeidimų šioje vietoje būti tiesiog negali".

V. Gapšys paaiškino, kad yra įregistravęs nedidelį fondą, kuris užsiima labdaringa veikla, bet jo įstatuose nustatyta, kad per metus vienas juridinis ar fizinis asmuo gali jam paaukoti ne daugiau nei 30 eurų. "Todėl kalbėti apie tūkstantines sumas tam fondui būtų išvis neįmanoma",- sakė jis žurnalistams .

"Darbietis" taip tvirtino, kad su jokia viešąja įstaiga nei jis, nei jo žmona neturi jokio ryšio.

"Mano žmona, mano seneliai, tėvai, mano visos giminės neturi viešosios įstaigos, viešųjų įstaigų fondų ar dar kažkokių tai darinių, jų veikloje nedalyvauja ir iš to naudos jokios nėra gavę...",- aiškino V. Gapšys.

Paklaustas, ar ketina atsisakyti Seimo nario mandato, politikas sakė, kad to daryti neketina.

"Nematau, už ką dabar atsisakyti, dėl to, kad aš kaip partijos štabo vadovas derėjausi dėl nuolaidos televizijos eteryje? Tada galvoju, kad visi rinkimų štabų vadovai turėtų dabar atsisakyti mandatų", - svarstė jis.

Kaip jau skelbta, prokurorai "MG Baltic" koncerno viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui pateikė papildomus kaltinimus dėl galimo 25 tūkstančių eurų kyšio davimo Darbo partijos nariui Vytautui Gapšiui.

Anot Generalinės prokuratūros, R. Kurlianskiui pateikti papildomi kaltinimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu. Teisėsaugos teigimu, įtariamasis V. Gapšiui už koncernui palankius ir finansiškai naudingus politinius sprendimus "galimai tiesiogiai pasiūlė, pažadėjo, susitarė duoti ir davė iš viso 25 000 eurų kyšį".

"Turimi duomenys leidžia manyti, kad tai galėjo būti padaryta per kelis galimai apsimestinius sandorius. Įtariama, kad vienu atveju tai atlikta per uždarąją akcinę bendrovę, kuri buvo įgaliota atstovauti partijos interesus transliuojant per televiziją politinę partijos reklamą, suteikus 10 000 eurų nuolaidą už dvejose šio koncerno valdomose televizijose transliuotą politinę reklamą. Dar 15 000 eurų - per galimai apsimestinę paramos sutartį tarp vienos viešosios įstaigos ir koncerno valdomos bendrovės", - rašoma Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime.

Kadangi V. Gapšys, Darbo partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas, yra Seimo narys, ikiteisminiame tyrime jam suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Sidebar placeholder