Žaliuoja ir Klaipėda

Žaliuoja ir Klaipėda

Seimo rinkimų metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS) geriausiai pasirodė ne tik visos Lietuvos mastu, bet ir iki šiol liberalų citadele vadintoje Klaipėdoje, kur vienoje apygardoje "valstietis" tiesiog sutriuškino konservatorę, o kitoje jo kolega įveikė Liberalų sąjūdžio atstovą.

Įvykiai sostinėje rodo, kad liberalų valdančiojoje koalicijoje, ko gero, nebus jau antrą kadenciją iš eilės. Kaip reikės dirbti su tokia centrine valdžia, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas dar neprojektuoja, tačiau neslepia, kad prieš rinkimus pokalbių su "valstiečiais" metu neišsklaidytas neapibrėžtumas dėl uostamiesčiui svarbių sričių ir projektų kelia šiokį tokį nerimą.

Taps "valstiečiu"?

Keturiose Klaipėdos apygardose uostamiesčiui atstovaus "valstiečiai" Dainius Kepenis ir Algimantas Kirkutis, taip pat su liberalais žygiavęs nepartinis Gintaras Vaičekauskas bei vienintelis iš savo koalicijos į Seimą patekęs antikorupcininkas Naglis Puteikis.

Nors vienmandatėse apygardose ir nepasisekė, į Seimą pagal partijos sąrašą pateko ir liberalas Simonas Gentvilas bei Agnė Bilotaitė.

Uždarius rinkimų apylinkių duris didžiulė įtampa buvo juntama Naglio Puteikio rinkimų štabe. Pats politikas iki paskutinės minutės nepriėmė sveikinimų laimėjus. Galutinai suvedus rezultatus Lietuvos centro partijos kandidatas džiaugėsi sunkiai išplėšta pergale Danės apygardoje.

"Tikrai nesitikėjau, nes prieš dvi savaites buvo akivaizdus Simono Gentvilo pranašumas. Tą jautėme mieste, o dar labiau prijungtose trijose apylinkėse bei Labrenciškėje ir Tauralaukyje. Ten jautėme, kad seniūnaičiai dirbo liberalų naudai, ir jautėmės kaip pralaimėtojai. Visgi pavyko pasikviesti papildomų 50 Lietuvos centro partijos žmonių iš visos Lietuvos, kurie išplatino mūsų laikraštį", - pasakojo N. Puteikis ir pridūrė, jog minėtose rajono apylinkėse savanoriai partiečiai laikraštį vežiojo dviračiu naktimis.

Esą padėjo tai, jog pavyko atkreipti dėmesį į liberalų neva ignoruojamus tauralaukiečių prašymus dėl jų mokyklos. Pirmame ture ten N. Puteikis pralaimėjo šimtu balsų, o šįkart į priekį išsiveržė keliomis dešimtimis balsų.

Paklaustas, ar, sulaukęs LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio paramos, neplanuoja šlietis prie jų frakcijos, N. Puteikis sakė tokios galimybės neatmetantis.

"Praktiškai buvau mirtininkas, nes po pirmojo turo Gentvilą lenkiau tik 200 balsų, o už konservatorių Rimantą Didžioką balsavę trys tūkstančiai žmonių žadėjo ateiti į antrą turą. Valstiečiai buvo surinkę apie 2 000 balsų. Gentvilas turėjo tūkstančio balsų pranašumą, tad man neliko nieko kito daryti, kaip prašyti Karbauskio paramos. Jei ne jo palaikymas, manau, kad dabar sėdėčiau kamputyje apsiverkęs", - šnekėjo N. Puteikis.

N. Puteikiui 745 balsais pralaimėjęs S. Gentvilas vis tiek pateko į Seimą pagal partijos sąrašą, nes aukščiau jame "išreitinguotas" Vitalijus Gailius laimėjo savo vienmandatėje apygardoje. Savo pralaimėjimo priežastimi jaunasis politikas vadino ir menką rinkėjų aktyvumą.

"Antrame ture yra taip, kad laimi tas, kurio rinkėjas ateina. Naglis Puteikis atsivedė savo rinkėją, nors aš pats turėjau platesnį remiančių partijų ratą. Tačiau turbūt tų partijų žmonės neatėjo į rinkimus", - svarstė būsimas seimūnas.

Kaip Klaipėdos liberalų pirmininkui, jam buvo apmaudu, kad kolegai Edmundui Kvederiui iki laimėjimo tetrūko nedaug balsų.

"Paradoksalu, kad laimėjo "valstiečiai". Tai - netradicinė partija, neturinti gilių šaknų ir situacijos suvokimo Klaipėdoje. Leiskime šiems žmonėms įrodyti, kad jie uostamiesčiui atstovaus gerai", - sakė jis.

Beje, S. Gentvilui išvykstant dirbti į Seimą šiek tiek persistumdys ir miesto Tarybos sudėtis: jį turėtų pakeisti artimiausiomis dienomis antro vaiko susilauksianti Jurgita Choromanskytė.

"Gal dėl to į Tarybą ji įsilies ne iškart, tačiau šis žmogus turi neeilinių žinių ir gebėjimų, tad startuos sprinto greičiu", - tikino S. Gentvilas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder