Šiose pratybose Lietuvą atstovaus „Žemaitijos“ brigados štabas su priskirtais paramos vienetais, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono bei Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai. Lietuvos karių brigada šiuose mokymuose veiks kaip pagrindinis sprendimus priimantis ir operacijas valdantis štabas. Į jungtinės brigados sudėtį įeis kariai iš NATO valstybių sąjungininkių (Slovėnijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos ir Vokietijos).
Pasak pratybose dalyvausiančių brigados „Žemaitija“ karių, mokymai šiam kariniam vienetui yra unikalūs tuo, kad pagal teorines standartines procedūras brigados štabas veiks realiu laiku realioje teritorijoje: įrengs štabą, vadovaus ir kontroliuos einamąsias operacijas, taip pat planuos sekančias.
Pratyboms „Allied Spirit VII“ vadovauja Jungtinių Amerikos Valstijų mokymų vadavietė Europoje. Praėjusiuose mokymuose dalyvavo per 2,5 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių, panašus skaičius planuojamas ir šiemet. Pratybomis bus siekiama lavinti tarptautinių pajėgų karių įgūdžius ir planuojant, ir vykdant sausumos operacijas - gynybą, puolimą, stabilizavimo veiksmus, taip pat siekiama stiprinti sąveiką tarp šalių sąjungininkių. Mokymuose numatyta ilga, vienuolika dienų besitęsianti aktyvioji pratybų dalis.
Vokietijoje, Hohenfelso apylinkėse, įrengtas Jungtinis tarptautinis mokymo centras (angl. Joint Multinational Readiness Center) yra Europoje veikianti kovinio rengimo institucija, kuri turi plataus spektro mobilaus kovinio rengimo galimybes. Čia tobulinami vienetų vadų įgūdžiai, štabų (brigados lygio ir aukštesnių) darbas bei stiprinama tarptautinė partnerystė rengiant skirtingų valstybių pajėgumus vykdyti sausumos operacijas visame pasaulyje.
Rašyti komentarą