Gyventojams bus pristatytas projektas "Neringa - kultūros sala"
Gyventojams bus pristatytas projektas "Neringa - kultūros sala"

Gyventojams bus pristatytas projektas "Neringa - kultūros sala"

2021-aisiais Neringa pasipuoš Lietuvos kultūros sostinės titulu. Mūsų nedidelio miesto bendruomenei tai - svarbus įvertinimas, suprantama, ir atsakomybė.

Kitąmet garsiai skelbsime, jog Neringa - kultūros sala, Lietuvos kultūros sostinė. Jos turinys skirtas tiek čia gyvenantiems, tiek atvykstantiems, o ypač - kultūros ir meno srities žmonėms.

Maloniai kviečiamos Preilos, Pervalkos, Juodkrantės, Nidos bendruomenes į susitikimus, kuriuose bus pristatyta projekto "Neringa - kultūros sala" programa.

Susitikimai vyks:

spalio 20 d., antradienį, 18 val. Preilos bendruomenės namuose, Preilos g. 27;

spalio 21 d., trečiadienį, 18 val. Juodkrantėje, L. Rėzos kultūros centre, L. Rėzos g. 8B;

spalio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g. 17.

Susitikimų metu bus pristatyta:

Neringos - Lietuvos kultūros sostinės 2021 - bendra programa, renginių kalendorius;

Neringos - Lietuvos kultūros sostinės 2021 - programa"Savanoris - vietos ambasadorius";

prekinis ženklas "Neringa - kultūros sala", jo naudojimo stiliaus vadovas;

Neringos - Lietuvos kultūros sostinės 2021 - pagrindiniai komunikacijos kanalai ir priemonės: #kultūrossala, #kultūrossostinė, #Neringa;

laikas diskusijoms.

Susitikimuose dalyvaus Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus atstovai, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" komanda.

Būtina išankstinė registracija (nuorodą į registracijos anketą rasitewww.visitneringa.lt).

Susitikimų metu būtina laikytis SAM rekomendacijų ir reikalavimų COVID-19 ligos profilaktikos ir kontrolės tikslais:

dėvėti apsauginę burną ir nosį dengiančią veido kaukę;

laikytis saugaus 2 metrų atstumo;

laikytis asmens higienos: čiaudėjimo, kosėjimo etiketo. Dezinfekuokite rankas (prie įėjimo į renginio patalpas rasite dezinfekcinį skystį);

draudžiama lankytis asmenims, kuriems paskirta izoliacija ir kuriems pasireiškė karščiavimas (37,3 laipsn. C ir daugiau) ar kurie turi ūminių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.).

 

Senjorų dienos internete

Šią savaitę projektas "Prisijungusi Lietuva" rengia tiesiogines transliacijas, kurios kviečia senjorus žiūrėti specialiai jiems parengtas temines tiesiogines transliacijas internetu. Po transliacijų dar bus rodomi edukaciniai filmukai.

Dalyvauti akcijoje vyresnio amžiaus žmonės kviečiami dviem būdais: ekrane, žmonėms atvykus į arčiausiai jų esančią biblioteką, ar savarankiškai namuose - asmeniniuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą. Neringoje transliacijas galima stebėti Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje, tel. (8 469) 52 506 arba 8 682 14 195. Transliacijos visą savaitę vyks kasdien nuo 11 val. Jas ves Richardas Jonaitis.

Spalio 20 d. - e. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime. Šiame virtualiame susitikime bus kviečiama pakeliauti po... praeitį! Transliacijoje bus pristatytos LRT mediatekos galimybės. Žiūrovai sužinos, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos rodytas mėgstamas laidas ar filmus. Laidoje dalyvaus ir fotografas profesionalas. Jis pasidalys praktiniais nuotraukų darymo išmaniaisiais įrenginiais patarimais ir subtilybėmis. Transliacijos metu žiūrovams būtų naudinga šalia turėti išmanųjį telefoną.

Spalio 21 d. - e. paslaugos: patogiai ir saugiai. Be elektroninės bankininkystės šiandien neįsivaizduojama nei pasaulio ekonomika, nei mūsų kasdienybė. Tačiau kada banke apsilankyti vis dėlto būtina? Atsakymus trumpai ir aiškiai pateiks įvairių bankų ekspertai. Transliacijoje taip pat bus pasakojama, kaip veikia paštomatai, kaip greitai ir saugiai išsiųsti ar atsiimti siuntą. Juk žinios - neįkainojamas turtas!

Spalio 22 d. - e. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime. Šįkart transliacijoje bus kalbama intriguojančia tema. Ar esate pastebėję, kad kažkada įsigyta prekė "persekioja" jus vos tik atsidarote interneto naršyklę? Kas ir kodėl už to slypi ir ko imtis, kad tai liautųsi? Kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai? Ekspertai pateiks naudingų patarimų, kad internete būtume saugūs.

Spalio 23 d. - e. sodas: planuokime virtualiai, sodinkime realiai. Kaip technologijos susijusios su daržu ir sodu? Atsakymą į šį klausimą transliacijos metu pateiks pašnekovai, kurie patars, kur ir kaip internete rasti Jums aktualią informaciją daržo, sodo, gėlių auginimo klausimais. Atsižvelgiant į praėjusių metų akcijos "Senjorų dienos internete" dalyvių atsiliepimus ir puikius vertinimus, šiemet dar sykį sodo priežiūros ir kitais praktiniais patarimais mielai dalinsis dr. Algirdas Amšiejus.

Transliacijų metu bus galimybė užduoti klausimus.

 

Informacija apie pratybas

Spalio 19-22 d. planuojamos Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis vilkas", NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės pratybos Kairių poligone, kurių metu bus vykdomas šaudymas iš 155 haubicų PzH2000 į taikinių rajoną jūroje. Kuršių nerijoje bus išdėstytos priešakinių stebėjimo grupių pozicijos.

 

Kviečiame teikti projektų paraiškas

Paraiškas konkursui gali teikti juridiniai asmenys nuo š. m. spalio 19 d. iki lapkričio 19 d. adresu: Taikos g. 2, LT-93123 Neringa. Konkurso paraiškos forma, tvarkos aprašas paskelbti Neringos savivaldybės svetainės www.neringa.lt skyrelyje "Sportas/Projektai".

Konsultacijas pareiškėjams su konkursu susijusiais klausimais teikia Neringos savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Mantas Tomaševičius, tel. +370 618 18 046, el. paštas [email protected].

 

Pozityvios tėvystės mokymai

Pozityvios tėvystės mokymų programa skirta suteikti tėvams ir globėjams žinių ir praktinių įgūdžių, padėsiančių labiau suprasti savo vaikų netinkamo elgesio priežastis. Sužinosite, kaip saugiai ir pozityviai drausminti vaikus, kurti gerą ryšį, suprasti vaikų ir savo jausmus bei juos valdyti sudėtingose situacijose.

Antrasis pozityvios tėvystės mokymas vyks spalio 20 d. 17 val., trečiasis - spalio 27 d. 17 val. Nidos bendruomenės namuose adresu: Taikos g. 17, Neringa.

Registracija į mokymus telefonu 8 614 44 669 arba el. paštu [email protected]. Projektas "Kompleksinės paslaugos šeimai Neringos savivaldybėje" (Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-01-0002).

Renginiai Neringoje

Spalio 20 d., šiandien, 17.30 val. paskaita "Kuršininkų pasaulėjauta ir kalba", kurią skaitys humanitarinių mokslų daktarė Dalia Kiseliūnaitė Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Susipažinsime su kuršininkų kalba užrašytais tekstais, tautosakos kūriniais. Projektą "Kails": Prūsų (Mažosios) Lietuvos kultūra ir istorija", II d., finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Spalio 27 d. 14.30 val. Neringos neįgaliųjų draugijoje, Taikos g. 13A, vyks paskaita "Vidaus organų ligos dėl bendro kraujotakos sutrikimo". Paskaitą skaitys gyd. Tomas Vilūnas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder