Pritarė, kad pirmumo tvarka galėtų patekti į keltą
Pritarė, kad pirmumo tvarka galėtų patekti į keltą

Neringos miesto ir Smiltynės gyventojams numatoma leisti pirmumo tvarka patekti į keltą, keliantį į Kuršių neriją ir iš jos. Tokiam Susisiekimo ministerijos inicijuotam Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimui trečiadienį pritarė Vyriausybė.

„Svarbu, kad susisiekimas keltais vyktų efektyviai ir veiksmingai, o, svarbiausia, pateisintų keleivių poreikius. Tam, kad Neringos mieste ir Smiltynėje gyvenantys žmonės nebepatirtų sunkumų keliaudami keltu namo ar iš jų, siekiame jiems sugrąžinti teisę be eilės patekti į keltus, keliančius per Kuršių marias“, – sako susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Įgyvendinus įstatymo pakeitimus, Neringos mieste ir Klaipėdos miesto dalyje Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai, sveikatos darbuotojai, viešosios tvarkos ir saugumo pareigūnai, tolimojo, vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusai, dviračiai, autocisternos, kuriomis vežamas kuras į Kuršių neriją, neįgalieji, jų vairuojami ar juos vežantys automobiliai galės netrukdomai vykti į darbą, vežti vaikus į ugdymo įstaigas, atlikti tarnybines funkcijas.

Pirmumo teise nuo pirmadienio 00 val. 00 min. iki penktadienio 18 val. 00 min. taip pat galės naudotis juridinių asmenų, turinčių Kuršių nerijoje registruotą buveinę, transporto priemonės ir darbuotojai, Klaipėdos miesto savivaldybės, jos įmonių ir įstaigų transporto priemonės, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, darbo reikalais vykstantys miškų urėdijos, kuriai perduotas valdyti Kuršių nerijoje esantis valstybinės miško žemės sklypas, darbuotojai ir jos transporto priemonės.

Be to, siūloma įtvirtinti nuostatą, kad keleivių ir transporto priemonių patekimo į keltą pirmumo tvarką tvirtintų susisiekimo ministras.

Įstatymo pakeitimai įsigalios, jei jiems pritars Seimas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder