Tiek restauratoriai, tiek istorikai laužo galvas ir svarsto, kad galbūt pavyko aptikti ir atkurti tik dalį keistųjų vargonų.
„Kai pernai buvo rasti tie cinko skardos vėjo vargonai, manėme, jog vaiduokliškų istorijų mįslė įminta. Restauratoriai padarė įrenginių kopijas, jas sumontavo autentiškose vietose, tačiau jokių garsų negirdėti“, – LŽ sakė Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Liachovičius.
Vis dėlto jis pridūrė, kad muziejininkai taip lengvai nepasiduos, o blogiausiu atveju viloje būtų leidžiami elektroniniai garsai, imituojantys skleidžiamus vėjo vargonų.
Apie 1898 metus pastatytas Šveicarijos užmiesčio vilų stiliaus medinis vasarnamis „Anapilis“ – bene labiausiai legendomis pagarsėjęs statinys Vakarų Lietuvoje. Vila iš pradžių vadinta jos savininkės Sofijos Horvataitės-Tiškevičienės (1839–1919) vardu „Villa Sophie“. Kilminga moteris ten mėgo leisti laiką šiltomis dienomis.
Vaiduoklišką pavadinimą „Anapilis“ namas įgijo XX amžiaus pirmoje pusėje dėl įvairių apie jį sklandžiusių legendų. Esą grafienė S. Tiškevičienė savo gyvenimo saulėlydžiu pasinėrė į spiritizmo seansus, viloje kviesdavo vėles iš anapusinio pasaulio. Seni palangiškiai pasakodavo apie mįslingą veidrodžių kambarį, kurį grafienė neva buvo įsirengusi bokštelyje virš palėpės. Dvasios, esą patekusios į patalpą, dėl veidrodžių nebegalėdavo ištrūkti.
Rašyti komentarą