Aptiko vamzdį, nešantį teršalus į tvenkinį Kretingos rajone
Aptiko vamzdį, nešantį teršalus į tvenkinį Kretingos rajone

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai antradienį popiet aptiko schemose nepažymėtą vamzdį, kuris gali nešti teršalus į Kretingos rajono Salantų miestelyje esantį tvenkinį. 

Departamento teigimu, vamzdį specialistai atrado nusprendę rankiniu būdu atkasti žemę, esančią maždaug 30 metrų atstumu nuo paskutinio užteršto šulinio. 

„Kadangi turimi planai neatitinka realios situacijos, ieškoti taršos šaltinio yra vienas būdas – kasti pagal vamzdžio kryptį. Kasama kas keliasdešimt metrų“, – teigiama aplinkosaugininkų pranešime. 

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius anksčiau BNS sakė, kad situacija Salantų tvenkinyje jau suvaldyta, tačiau taršos šaltinis dar nežinomas.

„Situacija yra suvaldyta, yra užtikrinta, kad teršalai nepakliūtų į gamtą, tačiau taršos šaltinio dar nesame atradę. Ieškome, ar yra kažkur užslėpta talpa, kurios mes kol kas visiškai nerandame. Visos tarnybos sukeltos ant kojų, bus į lietaus kanalizaciją paduotos dūminės patrankos, ieškosime, gal kur yra nelegalus prisijungimas“, – BNS antradienį ryte sakė meras.

Anot jo, ryte iš viso buvo surinkta apie 24 kubiniai metrai užteršto vandens, jis vis dar liejasi iš lietaus kanalizacijos šulinio. Apie pastebėtus teršalus Salantų tvenkinyje, susisiekiančiame su Salanto upe, pranešta pirmadienio pavakare.

Meras taip pat tvirtino, kad savivaldybėje antradienį dėl incidento antradienį šaukiama Ekstremalių situacijų komisija.

„Manau, pagalbos iš kitų savivaldybių kol kas nereikės, esame pajėgūs susitvarkyti patys, nėra taršos šaltinis toks didelis“, – sakė jis.

Aplinkos apsaugos departamentas anksčiau informavo, kad, preliminariais duomenimis, į vandenį teka kuras, skirtas krosnims kūrenti. Ugniagesiai taršos vietą aptvėrė boninėmis užtvaromis ir taip sustabdė teršalų plitimą.

„Įvykio vietoje budintys priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prižiūri, kad teršalai nepatektų už boninių užtvarų, ir užterštą vandenį pumpuoja į specialias talpas. Aplinkosaugininkams padeda seniūnijos darbuotojai“, – teigiama pranešime.

Departamentas įspėja, kad nustačius teršėjus, jiems gresia bauda, taip pat bus reikalaujama atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Sidebar placeholder