Atsikratyti vėjo jėgainėmis nepavyko

Atsikratyti vėjo jėgainėmis nepavyko

Prieš beveik dešimtmetį Kretingos rajone tarp Kvecių ir Kiauleikių kaimų iškilusios UAB "Vydmantai wind park" vėjo jėgainės nervina kai kuriuos šalia gyvenančius gyventojus. Štai Kvecių kaimo gyventojas į teismą padavęs verslininkus nesėkmingai bandė įrodyti, jog dėl jų jėgainių jis negali pasistatyti namo.

Vyras teisme priminė, jog dar 2004 metų vasarą Kretingos rajono savivaldybė patvirtino detalųjį planą, kuriuo nustatė vėjo jėgainių išdėstymą. Kartu buvo nustatytos ir sanitarinės apsaugos, ir apsaugos zonos, kurios, pasirodo, apima ir ieškovo žemės sklypą.

"Ieškovo nuosavybės yra pažeidžiamos, be jo sutikimo pastatytos vėjo elektrinės, suvaržyta galimybė statyti statinius savo sklype, netrukdomai vaikščioti po savo sklypą ir šitie pažeidimai yra pastovūs, kiekvieną dieną", - savo ieškinyje skundėsi Kretingos rajono gyventojas.

Jis aiškino, jog dėl nustatytų apsaugos zonų nebeturintis teisės pakeisti žemės paskirties, o zonos buvo nustatytos negavus gyventojo sutikimo.

Kveciškis reikalavo atkurti iki jėgainės statybų buvusią padėti - panaikinti Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2004 m. priimtą sprendimo dėl Kvecių ir Kiauleikių kaimų detaliojo plano dalį bei nugriauti Kvecių kaime stovinčias dvi vėjo jėgaines.

Atsakovais tapę vėjo elektrinių statytojai UAB "Vydmantai wind park" aiškino, jog šaukštai jau po pietų: maža to, kad apie jėgainių statybą ir žemės paskirties keitimą buvo skelbiama vietos spaudoje, net įvykdžius ieškovo reikalavimus esą niekas nepasikeistų, nes ieškovo norimą statybą vis tiek ribotų rajono detalusis planas. Svarbiausia - nuo Tarybos sprendimo priėmimo praėjo 11 metų - daugiau nei tokiose bylose taikomas 10 metų senaties terminas, tad ieškinį prašyta atmesti.

Teismas taip ir pasielgė. Pažymėta, jog sklypas yra žemės ūkio paskirties, o tai reiškia, jog tokią veiklą čia ir tegalima vykdyti.

"Ieškovas įrodymų, kad jam yra trukdoma naudotis žemės sklypu, vykdyti žemės ūkio veiklą jame, planuoti investicijas, nepateikė ir teismas sprendžia, kad ieškovui nėra trukdoma naudotis žemės sklypu ir jo reikalavimas dėl trukdymų pašalinimo atmestinas kaip nepagrįstas ir neįrodytas", - nusprendė Kretingos apylinkės teismas ir visiškai atmetė pateiktą ieškinį.

Maža to, savo teisybę norėjęs įrodyti kveciškis turės sumokėti daugiau nei 4 tūkst. eurų siekiančias bylinėjimosi išlaidas vėjo jėgainių parkui. Tiesa, šį sprendimą dar galima skųsti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder