Dėl Kuršių nerijos statinių naikinimo kreiptasi į vyriausybę

Dėl Kuršių nerijos statinių naikinimo kreiptasi į vyriausybę

Neringos savivaldybės taryba kreipėsi į šalies Premjerą ir Vyriausybę prašydama dar kartą įvertinti situaciją dėl statinių griovimo Kuršių nerijoje bei ieškoti kitų problemos sprendimo būdų ir priemonių.

Neringos savivaldybės taryba siekia dar kartą atkreipti dėmesį į tai, kad statybos vykdytos suderinus visus reikiamus dokumentus su visomis derinančiomis institucijomis, todėl neišspręstas padarinių šalinimo ir privačių asmenų patirtų išlaidų kompensavimo klausimas, tikėtina, sukels naują teisminių procesų bangą. Pirmieji ieškiniai nuostolių atlyginimui jau pateikti.

Rašte taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad šiuo metu neginami interesai žmonių, kurie, tikėdami šalies galiojančia teisine sistema, įsigijo nekilnojamąjį turtą, kuris vykdant pirkimo sandorį Valstybinių institucijų buvo pripažintas teisėtu.

„Siekiame, kad būtų sudaryta darbo grupė, kuri dar kartą įvertintų situaciją, būsimus didžiulius materialinius nuostolius, atsižvelgtų į Neringos gyventojų, lankytojų nuomonę“, - teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Neteisėtais pripažinti pastatai įsiliejo į Kuršių nerijos kraštovaizdį, tapo vietovės reprezentaciniais objektais ar gyvenimo dalimi. Neringos savivaldybės tarybos nuomone, bandymas drastiškai taisyti galimai padarytą žalą vertingam kultūros paveldui ir gamtai sukels skaudžias ekonomines ir socialines pasekmes, privers šalies ir užsienio gyventojus, esamus ir būsimus investuotojus dar kartą suabejoti kurorto ir šalies įvaizdžiu.

„Neringos savivaldybė nekvestionuoja teismų sprendimų – siekiame ieškoti kompromiso“, - rašoma savivaldybės tarybos kreipimesi.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder