Didelis ir mažas vėl nepasidalijo Tiltų gatve

Didelis ir mažas vėl nepasidalijo Tiltų gatve

Kai kurie vairuotojai, rodos, per žiemą pamiršo arba visai nežinojo, kad dviratininkai Tiltų gatve važiuoja ne šaligatviu - jiems rezervuota grindinio dalis. Tokie abiejų eismo dalyvių stovyklų nesutarimai jau prasideda.

2010 metų vasarą miesto valdžia apsisprendė dviratininkų eismui Tiltų gatve nuo senosios turgavietės iki sankryžos su Liepų gatve skirti 1,2 metro pločio juostas prie šaligatvio, jų nepažymint atskiromis juostomis.

Siauru šaligatviu važiuoti uždrausta siekiant išvengti dviratininkų ir pėsčiųjų susidūrimų.

Tačiau ir praėjus beveik trejiems metams ne visi šią tvarką toleruoja. Vieni dviratininkai, kaip ir iki šiol, šiurpindami pėsčiuosius laksto šaligatviais, o kitus, važinėjančius gatve, gąsdina autobusų vairuotojai.

"Antradienį, apie 12.30 val., Tiltų gatvėje mane lenkiantis autobusas ėmė specialiai spausti prie šaligatvio bortelio, spėjau sureaguoti, sustoti ir išvengti susidūrimo, atsipirkau tik išgąsčiu.

Autobuso vairuotojas ėmė šaukti, kad trukdau jam, įsakmiu tonu liepė važiuoti dviračių taku, net nežinodamas, kur jis yra.

Bet labiausiai nustebino tai, jog jis neneigė tai daręs specialiai, kad pamokytų dviratininką", - pasakojo incidento aplinkybes dviračiu važiavęs Darius Mileška.

Jis apie tai elektroniniu paštu informavo policiją bei viešojo transporto koordinatorių mieste VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT). Šios įstaigos vadovo dviratininkas pareikalavo, kad autobuso vairuotojas būtų nubaustas, įspėtas arba būtų paaiškinta galiojanti tvarka ne tik jam, bet ir kitiems autobusų vairuotojams.

"Taip, gavau ir aš tą laišką, vežėjų vadovai netrukus buvo informuoti apie incidentą, jų paprašyta dar kartą priminti vairuotojams, kad dviratininkams šioje vietoje leidžiama važiuoti net ir nesant atskiro žymėjimo. Dauguma žino, minėtu atveju autobusą galbūt vairavo neseniai dirbantis žmogus.

Įprastai į tokius pranešimus reaguojame nelaukdami - į dviračių transportą žiūrime atsakingai, juk tai yra ekologiška, ne tokių brangių investicijų į infrastruktūrą reikalaujanti viešojo transporto rūšis", - šią istoriją komentavo KKT direktorius Gintaras Neniškis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder