2010 metais tuometiniam direkcijos vadovui Tomui Tukačiauskui taupymo sumetimais darbuotojams uždraudus naudotis tarnybiniu transportu Klaipėdoje gyvenantis Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Sergejus Juzikas tąkart aiškino, kad pėsčiomis į už 50 km esančią darbovietę ateiti nespės. Dėl to po kurio laiko jis buvo atleistas už pravaikštas.
Tačiau klaipėdietis nepasidavė - per kelerius metus trukusius teismų procesus jam pavyko įrodyti, kad jis darbo direkcijoje neteko neteisėtai. Jau įsigaliojusi viena iš teismo nutarčių nurodo, kad įstaiga privalo sumokėti S. Juzikui per 23 tūkst. litų.
Tačiau KNNPD pasiteiravęs, ką rengiamasi daryti, S. Juzikas teigia išgirdęs atsakymą, kad priteistų pinigų neatgaus.
"Kalbėjau su naująja vadove. Jai tas teismo sprendimas buvo kaip iš giedro dangaus. Ji pareiškė, kad direkcija priteistų pinigų nemokės", - sakė vyras.
S. Juzikas nesirengia buvusios darbovietės palikti ramybėje. Jis jau kreipėsi į antstolį prašydamas, kad būtų areštuota KNNP direkcijos banko sąskaita ir sako darysiąs viską, jog jam priklausantys pinigai būtų grąžinti.
S. Juzikas taip pat svarsto galimybę inicijuoti dar vieną bylą direkcijos atžvilgiu - kad atsakingi asmenys būtų teisiami už teismo sprendimo nevykdymą.
Be to, teisininkas įžvelgia galimybę prašyti neturtinės žalos atlyginimo dėl 3 metus trukusių teismų, kurie ne tik išvargino, bet ir esą kenkė jo, kaip teisinių paslaugų teikėjo, reputacijai.
"Tai ne tik principo reikalas. Tai - teisingumo vykdymas. Kad žmonės valstybinėse įstaigose nedirbtų to, ko nemoka, kad atsakytų už savo veiksmus. Susidaro įspūdis, kad šios įstaigos tarnautojai su valstybės pinigais elgiasi kaip su savais, o to toleruoti negalima", - sakė S. Juzikas.
Šiais metais KNNPD pralaimėjo dar vieną civilinę bylą, kurioje reikalavo iš S. Juziko jam neva neteisėtai pervesto avanso - apie 400 litų. Tačiau ieškinys buvo atmestas.
Pačios KNNPD direktorės Aušros Feser nuomonės dėl šios situacijos "Vakarų ekspresui" sužinoti nepavyko - vadovė į skambučius vakar neatsiliepė.
Rašyti komentarą