Eglutės įžiebimas: trumpai ir aiškiai

Eglutės įžiebimas: trumpai ir aiškiai

Žiemos švenčių laikas oficialiai pradėtas šeštadienio vakarą Teatro aikštėje įžiebus miesto eglutę. Pasižiūrėti ceremonijos susirinko šimtai klaipėdiečių.

Šventinis renginys nevėlavo ir neprailgo. Trijų aukštų scenoje, kuriai dar vieną pakopą suteikė dailės salono „Marginiai“ stogas, pasirodė uostamiesčio jaunieji dainininkai, tarptautinio garso kalėdines dainas atlikę lietuviškai: muzikiniais sveikinimais į publiką kreipėsi džiazo dainininkė Edita Bodrovaitė ir mažoji Eva Griciūtė, vaikų estetinio ugdymo studijos „Tamesa“ auklėtiniai, vaikų vokalinis ansamblis „Duok saldainį“ bei džiazo studijos „Junior City Jazz“ atlikėjai.

Po kelių dainų scenoje pasirodė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su savo gausia šeimyna. Meras ne tik kreipėsi į miestelėnus šventiniais linkėjimais, bet ir ėmėsi trimito, kuriuo prisišaukė Kalėdų eglutę įžiebimą. Spalvotos ugnelės nusėjo žaliaskarę, kuri šiemet – karkasinė, iš dirbtinių šakų, todėl itin tanki ir tolygios formos.

Šventiniame spektaklyje neapsieita be Kalėdų Senelio bei šių metų šventinio personažo – Kalėdų fėjos, o spalvingu ir plojimus pelniusiu akcentu tapo fejerverkas.

Po jo klaipėdiečiams pradėjus skirstytis, tradiciškai užsikimšo senamiesčio gatvelės Teatro aikštės prieigose. „Važiuoja po pat egle“, - piktinosi kai kurie pėstieji, kelią užtvėrus komforto mėgėjų automobiliams.

Mažieji klaipėdiečiai užplūdo aikštėje jau išdygusią vaikų žaidimų aikštelę, o vyresnieji traukė prie kalėdinės prekybos namelių, kurių šeštadienį aikštėje veikė penki. Juose galima įsigyti kalėdinių suvenyrų bei įvairių skanėstų.

Bene didžiausio klaipėdiečių dėmesio sulaukė žadėtoji vokiška kalėdinė prekyba: šią savaitę į uostamiestį kartu su trimis bičiuliais Klaipėdos krašto darbo grupės archyvo (AdM) pirmininkas Uwe Jurgsties ir pats pilstė karštą vyną.

Be vyno, didelio pirkėjų susidomėjimo susilaukė tradicinės vokiškos dešrelės, kurių skanauta su bandele ir garstyčiomis – kai kurie jų pirko ir išsinešti. Klaipėdiečiai ragavo ir kiaušinių grogo, kuris ruošiamas prie plaktų kiaušinių pridedant romo, cukraus bei verdančio vandens.

Už puodelį karšto vyno arba grogo vokiečiai prašė 4 litų, tiek pat kainuoja dešrelė su bandele, karšti vafliai – 3 litus. Beje, atvykusieji dirba savanoriškais pagrindais ir visas uždirbtas lėšas perduos Klaipėdos vokiečių bendrijai.

Prekiauti centrinėje Klaipėdoje aikštėje svečiai, į Lietuvą atsivežę vokiškų dešrelių, gėrimų kaitinimo automatą bei 60 butelių kalėdinio vyno, ketina ir sekmadienį nuo 12 val.. Didesnio masto ir trukmės vokiškam kalėdiniam turgeliui surengti šiemet, anot U. Jurgsties, pristigta laiko, tačiau jis tikino norintis į Klaipėdą atvykti ir kitąmet.

Klaipėdoje įžiebta Kalėdų eglė
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder