Garbės piliečio vardas - krašto metraštininkui

Garbės piliečio vardas - krašto metraštininkui

"Ačiū likimui, kad leido daugiau kaip pusšimtį metų gyventi Klaipėdoje ir fiksuoti jos įvykius bei renginius", - penktadienį iškilmingos apdovanojimo įteikimo ceremonijos metu dėkojo 16-uoju miesto garbės piliečiu tapęs Bernardas Aleknavičius.

Garbingas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus Klaipėdai šiam žurnalistui, fotografui ir kraštotyrininkui suteiktas Miesto tarybos sprendimu. B. Aleknavičiaus kandidatūrą pasiūlė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis džiaugėsi ilgalaikiu kultūros židinio bendradarbiavimu su iškiliu šviesuoliu. Be renginių organizavimo ir nuolatinio bibliotekos fondų pildymo savo leidiniais - 80-metis B. Aleknavičius yra išleidęs per 20 knygų, - prieš keletą metų jis be materialaus atlygio bibliotekai pradėjo perdavinėti sukauptą archyvą, kurio apimtis - didžiulė, o kraštotyrinė vertė - neįkainojama.

Be knygų kolekcijos, asmenines korespondencijos, rankraščių, bibliotekai perduoti perduoti fotografijų negatyvai, kuriuose užfiksuota Klaipėda ir klaipėdiečiai, miesto renginiai, įmonės, mokyklos, ligoninės, rašytoja I. Simonaitytė, Klaipėdos dramos teatrų lietuviški pastatymai, Mažosios Lietuvos bažnyčios ir kt. "Mes gyvename istorijoje, o B. Aleknavičius ją kuria", - sakė J. Šikšnelis.

Laureatas savo ruožtu pasidžiaugė, kad jo sukauptas informacinis turtas pakliuvo į patikimas rankas ir bus prieinamas visuomenei.

Miesto garbės piliečio titulas teikiamas nuo 1991-ųjų, jį yra pelnę iškilūs Klaipėdos kultūros, politikos ir kitų sričių atstovai.

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder