Gargžduose – tarptautinis stendinių modelių konkursas

Gargžduose – tarptautinis stendinių modelių konkursas

Jau šį savaitgalį, kovo 29–31 d. Gargždų „Vaivorykštės“ aktų salėje antrus metus iš eilės vyks popierinių stendinių modelių tarptautinis konkursas.

Jį organizuoja Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras bei neformali jaunimo grupė „Gargždų guliveriai“.

Pildo vaikų troškimus

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo mokytojas Pranas Sungaila „Bangai“ pasakojo, kad dar pernai Gargžduose po dešimtmečio pertraukos buvo surengtas stendinių modelių konkursas. Simboliška, jog būtent čia įvyko apskritai pirmasis Lietuvoje tokio pobūdžio konkursas.

„Tačiau pernai koją pakišo gripo epidemija, mat konkursą organizavome vasario 16–18 d., dėl to neatvažiavo du trečdaliai dalyvių.

Šiemet pasimokėme iš savo klaidų ir nusprendėme, kad paskutinis kovo savaitgalis bus pats tinkamiausias“, – viliasi P. Sungaila. Anot jo, panašu, jog stendinių modelių konkursas Gargžduose taps tradicinis – to nori vaikai, o mokytojai pildo jų troškimus.

Į Gargždus suvažiuos dalyviai iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, planuoja ir iš Ukrainos. Žinoma, ir iš kitų Lietuvos miestų. „Dalyvaus beveik visi mano mokiniai, t. y. apie 24–25. Tačiau yra ir tokių, kurie modeliavimo tik pradėjo mokytis, lanko tik kelias dienas, tad dar nespėjo sukurti kažką apčiuopiamo. Modelius vaikai renkasi pačius įvairiausius. Vieni apsiriboja gyvūnėlių, kareivių figūrėlėmis, o kiti orientuojasi į didžiausius pastatus, laivus.

Modeliai bus vertinami atsižvelgiant į kriterijus: modelio sudėtingumas, kokybė ir pan. Juk gali būti didelis modelis, tačiau iš kelių detalių, ir mažas, bet iš smulkiausių dalelyčių“, – pastebėjo kruopštaus ir kant­rybės reikalaujančio pomėgio puoselėtojas P. Sungaila.

Sunkiausia pradėti

Anot P. Sungailos, sunkiausia yra pradėti. O kai užsikabina, darbas darbą veja. „Yra vaikų, kuriuos buvo sunku įkalbėti pabandyti. Tačiau kai pabandė, nebegali sustoti. Yra tokių (aš ir pats toks), kurie negali vienu metu daryti tik vieno modelio. Tad yra pradedami kokie 5 ir pagal nuotaiką kuriami. Svarbiausia, kad domėtumeisi tuo, ką darai. Pavyzdžiui, dariau Karinėms jūrų pajėgoms pirmąjį lietuvių karo laivą „Prezidentas Smetona“.

Per savaitę tiek informacijos surinkau, kiek per visą savo gyvenimą nežinojau. Kūrybos procese išsiaiškinau įdomių faktų, tad kai kurias detales net teko keisti“, – prisiminė pašnekovas.

Anot jo, šiam stendinių modelių konkursui buvo ruoštasi visus metus, tad ir žiūrovai kviečiami aktyviai dalyvauti. Mokytojai raginami atsivesti savo mokinius. „Pamatysite, kokius stebuklus galima sukurti tiesiog iš popieriaus.

Be to, pasirodys Klaipėdos karybos istorijos klubas, rekonstruojantis praeities mūšius. Bus net tikra prancūziška patranka, kuri šaudys, inscenizuotos Napoleono laikų karinės situacijos“, – programos detales atskleidė organizatorius.

Oficialus konkurso atidarymas – kovo 30 d. 11.00–12.00 val., o 14.00–15.00 val. gimnazijos kieme savo programą pristatys minėtas Klaipėdos karybos istorijos klubas.

Renginyje pasirodys Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolektyvai – breiko, dailės, dainavimo, rūbų dizaino studijų atstovai.

Vyks ir modeliavimo prekių mugė, kur bus galima įsigyti ne tik lietuviškų žurnalų, bet ir iš Lenkijos atvyksiančių leidėjų prekių.

Žiūrovai laukiami kovo 30 d. nuo 12.00 val. ir kovo 31 d. nuo 9.00 val. Įėjimas – nemokamas.

Konkurso dalyviams numatoma ekskursija po Gargždų miestą. Kaimo turizmo sodyboje „Gribžė“ apsistojusiems dalyviams „Brožių virtuvė“ tieks nacionalinius lietuviškus pietus. „Labai džiaugiamės, kad turime gausų rėmėjų būrį.

Mus remia lenkų, lietuvių leidyklos, rajono įmonės ir t. t. Esame visiems labai dėkingi“, – akcentavo P. Sungaila.

Jau šį savaitgalį, kovo 29–31 d. Gargždų „Vaivorykštės“ aktų salėje antrus metus iš eilės vyks popierinių stendinių modelių tarptautinis konkursas. Jį organizuoja Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras bei neformali jaunimo grupė „Gargždų guliveriai“.

Pildo vaikų troškimus

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo mokytojas Pranas Sungaila „Bangai“ pasakojo, kad dar pernai Gargžduose po dešimtmečio pertraukos buvo surengtas stendinių modelių konkursas. Simboliška, jog būtent čia įvyko apskritai pirmasis Lietuvoje tokio pobūdžio konkursas. „Tačiau pernai koją pakišo gripo epidemija, mat konkursą organizavome vasario 16–18 d., dėl to neatvažiavo du trečdaliai dalyvių. Šiemet pasimokėme iš savo klaidų ir nusprendėme, kad paskutinis kovo savaitgalis bus pats tinkamiausias“, – viliasi P. Sungaila. Anot jo, panašu, jog stendinių modelių konkursas Gargžduose taps tradicinis – to nori vaikai, o mokytojai pildo jų troškimus.

Į Gargždus suvažiuos dalyviai iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, planuoja ir iš Ukrainos. Žinoma, ir iš kitų Lietuvos miestų. „Dalyvaus beveik visi mano mokiniai, t. y. apie 24–25. Tačiau yra ir tokių, kurie modeliavimo tik pradėjo mokytis, lanko tik kelias dienas, tad dar nespėjo sukurti kažką apčiuopiamo. Modelius vaikai renkasi pačius įvairiausius. Vieni apsiriboja gyvūnėlių, kareivių figūrėlėmis, o kiti orientuojasi į didžiausius pastatus, laivus. Modeliai bus vertinami atsižvelgiant į kriterijus: modelio sudėtingumas, kokybė ir pan. Juk gali būti didelis modelis, tačiau iš kelių detalių, ir mažas, bet iš smulkiausių dalelyčių“, – pastebėjo kruopštaus ir kant­rybės reikalaujančio pomėgio puoselėtojas P. Sungaila.

Sunkiausia pradėti

Anot P. Sungailos, sunkiausia yra pradėti. O kai užsikabina, darbas darbą veja. „Yra vaikų, kuriuos buvo sunku įkalbėti pabandyti. Tačiau kai pabandė, nebegali sustoti. Yra tokių (aš ir pats toks), kurie negali vienu metu daryti tik vieno modelio. Tad yra pradedami kokie 5 ir pagal nuotaiką kuriami. Svarbiausia, kad domėtumeisi tuo, ką darai. Pavyzdžiui, dariau Karinėms jūrų pajėgoms pirmąjį lietuvių karo laivą „Prezidentas Smetona“. Per savaitę tiek informacijos surinkau, kiek per visą savo gyvenimą nežinojau. Kūrybos procese išsiaiškinau įdomių faktų, tad kai kurias detales net teko keisti“, – prisiminė pašnekovas.

Anot jo, šiam stendinių modelių konkursui buvo ruoštasi visus metus, tad ir žiūrovai kviečiami aktyviai dalyvauti. Mokytojai raginami atsivesti savo mokinius. „Pamatysite, kokius stebuklus galima sukurti tiesiog iš popieriaus. Be to, pasirodys Klaipėdos karybos istorijos klubas, rekonstruojantis praeities mūšius. Bus net tikra prancūziška patranka, kuri šaudys, inscenizuotos Napoleono laikų karinės situacijos“, – programos detales atskleidė organizatorius.

Oficialus konkurso atidarymas – kovo 30 d. 11.00–12.00 val., o 14.00–15.00 val. gimnazijos kieme savo programą pristatys minėtas Klaipėdos karybos istorijos klubas.

Renginyje pasirodys Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolektyvai – breiko, dailės, dainavimo, rūbų dizaino studijų atstovai. Vyks ir modeliavimo prekių mugė, kur bus galima įsigyti ne tik lietuviškų žurnalų, bet ir iš Lenkijos atvyksiančių leidėjų prekių. Žiūrovai laukiami kovo 30 d. nuo 12.00 val. ir kovo 31 d. nuo 9.00 val. Įėjimas – nemokamas.

Konkurso dalyviams numatoma ekskursija po Gargždų miestą. Kaimo turizmo sodyboje „Gribžė“ apsistojusiems dalyviams „Brožių virtuvė“ tieks nacionalinius lietuviškus pietus. „Labai džiaugiamės, kad turime gausų rėmėjų būrį. Mus remia lenkų, lietuvių leidyklos, rajono įmonės ir t. t. Esame visiems labai dėkingi“, – akcentavo P. Sungaila.

Sidebar placeholder