Gatvių valytojai vėl auklėjami baudomis

Gatvių valytojai vėl auklėjami baudomis

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda pripažino, kad gatvių valymas šiomis dienomis atliekamas ne visiškai tinkamai - už tai gatvių valytojams netgi skirtos keliolikos tūkstančių litų baudos.

"Kol nebuvo sniego - nebuvo ir problemų. Kai tik jis iškrito, valytojai ėmė valyti, o susirūpinusieji komentuoti", - sakė vyriausias miesto ūkininkas.

Pasak L. Dūdos, gatvių valymo procesas vyksta - kaip įprasta UAB "Vakarų švara" rūpinasi šiaurine miesto dalimi, UAB "Žemkasa" - pietine. Kiekviena iš įmonių pagal sutartį su savivaldybe gatvių valymui skiria po dešimt valymo ir barstymo mašinų. Priklausomai nuo sąlygų, gatvės valomos 1-4 kartus per parą. Pagal sutartį, baigus snigti miesto gatvės turi būti išvalytos per 4 valandas.

Vasario mėnesį, anot L. Dūdos, buvo valytas ne tik pirmasis maršrutas, apimantis gatves, kuriomis važinėjasi viešasis transportas, bet ir antrasis. Iš viso po du kartus valyta apie 300 gatvių.

"Nepaisant to, buvo kilę pretenzijų. Miesto tvarkymo skyriaus specialistai išvažiavo į gatves, jas apžiūrėjo ir rado kokybės neatitikimų. Ne visos gatvės buvo tvarkingai, kaip priklauso, nuvalytos. Būtent dėl to buvo surašyti aktai, valymo įmonėms skirtos baudos", - teigė Miesto ūkio departamento direktorius.

L. Dūdos teigimu, vienas atvejis vertintas maždaug 400 litų bauda. Kadangi tokių atvejų buvo nemažai, susidarė gana solidžios sumos. Šiaurinę dalį prižiūrėjusi "Vakarų švara" sulaukė 13 600 Lt baudos, o pietinės dalies valytoja "Žemkasa" - 11 200 Lt.

SANKCIJOS. Šiaurinę dalį prižiūrėjusi bendrovė "Vakarų švara" sulaukė 13 600 Lt baudos, o pietinės dalies valytoja "Žemkasa" - 11 200 Lt.

Savivaldybės biudžeto piniginę pastorins ne tik šios baudos, bet ir tai, kad, palyginti su užpraeitais metais, pernai gruodį valant miesto gatves buvo sutaupytas apie milijonas litų, šiemet sausį - apie 570 tūkst. Lt. Tiesa, skaičiuojama, kad vasario mėnuo, palyginti su pernykščiu, jau viršijo limitą apie 100 tūkst. Lt. Paskaičiuota jog darbų iki vasario 15 dienos atlikta už 480 tūkst. Lt.

Miesto ūkio komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila paragino Miesto ūkio departamentą nesnausti ir gatvių valytojams baudų negailėti - esą tik taip bus išvengta situacijų, kuomet prasidėjus pūgai miesto gatvės tampa nebeišvažiuojamos ir pridaro galybę nuostolių miestiečiams.

Tiesa, L. Dūda atskleidė ir kitą šio reikalo pusę: "Kai skyrėme minėtas tūkstantines baudas, gatvių valytojai iš tiesų atkreipė dėmesį ir savaitgalį mieste valydami gatves apsuko 19 ratų. Norėčiau priminti, jog kiekvienas ratas savivaldybei kainuoja, todėl toks kruopštumas gali atsisukti prieš mus."

Sidebar placeholder