Girkalių gyventojai – 105 metai

Girkalių gyventojai – 105 metai

105-eri metai – tokio amžiaus sulaukė Girkalių gyventoja Ieva Kalvienė. Prieš 5 metus Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, sveikindama senolę 100-ojo jubiliejaus proga, prižadėjo atvykti per 105-ąjį gimtadienį ir savo pažadą tesėjo. Kovo 5 dieną pasveikinti senolės garbaus jubiliejaus proga sugužėjo Klaipėdos rajono savivaldybės, Kretingalės seniūnijos bei Girkalių bendruomenės atstovai.

Nuolat besišypsanti 105-iametė laukė svečių ir džiaugėsi atvykusia gausia kompanija. Nors senolei jau sunkoka vaikščioti, o ir klausa nebe tokia kaip jaunystėje, tačiau puiki išvaizda, šviesus protas ir gera nuotaika gali suklaidinti dėl Ievos Kalvienės amžiaus ir priversti stebėtis – negi iš tiesų senolei net 105-eri? 

Paprašyta atskleisti ilgaamžiškumo paslaptį senolė tik nusijuokė ir atsakė, kad kiek jau Dievulis davė gyventi, tiek ir reikia būti šioje žemelėje. Ilgaamžė parodė ir spintelę, kurioje laiko vaistus. Ten tik širdies lašai, kuriuos ji vartojanti retkarčiais. Daugiau vaistų senolei nereikia. Džiaugsmo 105-iametei teikia televizija, ypač – muzikinės laidos. Ieva Kalvienė pripažino, kad visada kartu su laidų dalyviais dainuojanti, jei tik moka dainas, o kartais daininga moteris ir pati sau dainą užtraukia, kad gyventi būtų linksmiau. Saldumynai – dar vienas senolės malonumas. „Įdomūs tie šiuolaikiniai vaikai, atvyksta manęs aplankyti, siūlau jiems saldainių, o jie nenori. Atsimenu, kaip vaikystėje mama mums parnešdavo kokių nors saldainių. Retai taip būdavo, bet kaip mes, vaikai, laukdavome. Kad ir sutrinti tie saldainiai būdavo, bet taip džiaugdavomės. Dabar turiu saldainių, kiek tik noriu“, – šypsojosi senolė.

Ilgaamžė gyvena jaukiuose ir tvarkinguose namuose, ja rūpinasi anūkė Jurgita. Artimųjų meilė ir šiluma, ko gero, viena iš ilgaamžiškumo paslapčių. Anūkai, proanūkiai senolės atvyksta aplankyti ir užsienio šalių, pasikeisdami ją prižiūri. Senolę myli ir gerbia visa giminė. Tai rodo, kad Ieva Kalvienė dorai ir su meile auklėjo savo vaikus, o šie, remdamiesi jos pavyzdžiu, taip auklėjo ir savus.

105-erių metų amžiaus sulaukusi senolė yra sukaupusi begalę išminties, o jos gyvenime netrūko ne tik džiugių, bet ir sunkių akimirkų. Ieva buvo viena iš trijų seserų šeimoje. Tėvelis, palikęs žmoną su mažom dukrelėm, išvyko laimės ieškoti į Ameriką, iš ten pagal išgales teikė materialinę paramą, bet mirė, kai Ievai buvo tik 16 metų. Nuo tada darbščiai, kukliai merginai ir teko pelnytis duoną nelengvu darbu. Net po nelaimingo atsitikimo netekusi dalies kojos, dirbo tuometiniame kolūkyje, ravėjo vadinamąsias „normas“, sukosi šeimos ūkelyje.

Su vyru Adomu Ieva gražiai augino keturis vaikus, užaugo tik trys. Šiuo metu senolei likę tik anūkai ir proanūkiai. Dalis jų gyvena užsienyje, tačiau niekada nepamiršta atvykti aplankyti močiutės.  

Visą laiką, kol svečiai bendravo su ilgaamže, šiai nuo veido nedingo šypsena. Šiluma spinduliuojanti Ieva Kalvienė nuoširdžiai džiaugėsi sulauktu dėmesiu, gėlėmis. Didžiausia laimė senolei – artimųjų meilė, nes anūkai ir proanūkiai ne tik aplankyti atvyksta, bet ir pas save į svečius nusiveža. Taip ir gyvena Ieva apsupta artimųjų šilumos, stebėdama, kaip jos vaikams įskiepyta meilė ir pagarba artimam tęsiasi iš kartos į kartą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder