Gražiausias balandis gyvena Vydmantuose

Gražiausias balandis gyvena Vydmantuose

Palangos kurorto šventės metu vykusios V-osios dekoratyvinių balandžių parodos žiūrovai nusprendė, kad gražiausias balandis gyvena Vydmantuose. Daugiausia žiūrovų simpatijų pelnė Evaldo Okuličiaus perukinių veislės gražuolis.

Kitas dvi prizines vietas dalijosi iš Mažeikių į parodą atvežti sparnuočiai - antrąją vietą pelnė Arūno Bruklio karakulinis balandis, trečiąją - Jurgio Pauliko povinių veislės balandis.

"Šiemet parodoje dalyvauja kone šimtas balandžių. Iš viso - 23 veilės. Atvežti iš daugelio Lietuvos miestų, taip pat iš Liepojos", - pasakojo Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas.

Pasak jo, pats svarbiausias kriterijus, kad balandis būtų sveikas.

R. Liaudanskas pasakojo, kad Lietuvos oro sąlygos leidžia auginti kokios tik nori rūšies balandžius. Tad ir mūsų šalyje jų įvairovė gana didelė. Tuo galėjo įsitikinti ir parodos lankytojai.

Beje, patys balandininkai išdavė paslaptį, kad pačių geriausių balandžių į parodas jie visgi neveža.

"Juos akylai saugome ir paliekame perėti palikuonių", - intrigavo nugalėtoju šiemet tapęs Evaldas Okuličius. Vyras sakė balandžius auginantis nuo vaikystės ir šiuo metu savo balandinėje skaičiuojantis kone du šimtus balandžių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder