Į Palangą - antikvariniu lėktuvu

Į Palangą - antikvariniu lėktuvu

Trečiadienį Palangos oro uoste nusileido vienas pirmųjų keleivinių lėktuvų pasaulyje, garsusis "Douglas DC3". Juo atkeliavo Švedijos aviaklubo nariai, Lietuvoje viešėsiantys iki penktadienio.

10 valandą Lietuvos laiku prasidėjęs skrydis iš Švedijos Bromma oro uosto truko 2 valandas 10 minučių. Vos išlipęs iš lėktuvo, skrydžio ir kelionės vadovas Lars Cedwal sakė, kad skraidymas štai tokiu, daugiau nei 67 metų senumo metaliniu paukščiu suteikia fantastinį jausmą, nepakartojamą potyrį, galimybę pajusti gyvą aviacijos istoriją.

"Šiuolaikiniai lėktuvai jau neturi propelerių, o šis turi. Taip pat jis, kitaip nei dabartiniai, yra "grynas", pagamintas iš tikro metalo, su benzininiu varikliu. Reikšmingai skiriasi ir mechaninis valdymo panelis, kuris anaiptol nepanašus į skaitmeninį, kokie dabar paplitę", - lėktuvo ypatybes dėstė L. Cedwal.

"Toks lėktuvas - istorinė retenybė, tad jo pasirodymas Lietuvoje - neeilinis įvykis. Šių skraidančių antikvariatų - itin mažai. Jie vis dar eksploatuojami tik Pietų Afrikoje ir Kanadoje", - sakė skrydžio koordinatorė Lietuvoje Aušra Mendelė.

Moteris prisiminė ir lėktuvo istoriją: "Švedų turimas lėktuvas buvo pagamintas 1943 metais JAV ir naudotas civiliniams tikslams. 1947 metais jį įsigijo Norvegija, šiuo pirkiniu skraidinusi žmones Europos avialinijų tinklais. O 1960 metais lėktuvas atiteko Švedijos transporto kompanijai. 1983 metais jį nupirko aviacijos draugija."

Pasak A. Mendelės, aviaklubo nariai sumanė užsukti į Lietuvą, mat domisi mūsų šalies istorija. Kaip pramogą tokius skrydžius jie organizuoja į įvairias Europos šalis. Tiesa, prieš 3 metus aviacijos ir kelionių fanatikai jau lankėsi Kaune, o dabar nusprendė susipažinti su vakarų Lietuva - Palanga, Klaipėda, Kuršių Nerija, Žemaitijos regionu. Vizito metu svečiai susipažins su Antrojo pasaulinio karo palikimu, susitiks su Lietuvos-Švedijos draugija Klaipėdoje "Svėja", surengs ekskursiją po Klaipėdą, lankys muziejus, tarptautinio Baltijos šalių senjorų sklandymo čempionato išvakarėse aplankys kolegas Kartenos oro uoste.

"Vos balandžio mėnesį paskelbėme skrydžio programą, pilotų - veteranų draugijos, vienijančios iki 2000 švedų, nariai išpirko bilietus per vieną dieną", - džiaugsmingais pastebėjimais dalijosi A. Mendelė.

Kelionei vadovaujantis aviatorius L. Cedwal, prieš 11 metų jau buvęs Palangoje, įspūdį, nusileidus ant oro uosto tako šiandien, apibūdino taip: "Lietuva yra šalis, kurioje vyksta stiprūs pokyčiai. Tačiau jau kitas klausimas, ar jie pozityvūs, ar negatyvūs. Na, bet netoliese stovintys automobiliai, pro kuriuos prasukome, tokie patys kaip ir Švedijoje, jei ne geresni", - šypsojosi skrydžio vadovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder