Idzelevičiai - auksinių šokėjų kalviai

Klaipėdos savivaldybės akcijos "Aš - pilietis" vieni iš laureatų Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai per sportinę karjerą planetos ir Europos čempionatuose iškovojo daugiau nei 30 skirtingų spalvų medalių.

"Norėtųsi jau pasitraukti. Giminaičiai, pažįstami nuolat klausia: "Negi jums nepakaks? Kiek galite plėšytis? Negi nenusipelnėte poilsio? Tačiau žengti lemiamą žingsnį nėra taip paprasta. Tiek metų iš širdies dirbome ir visą tai kūrėme. Skaudu būtų viską akimirksniu nutraukti. Tiesiog šis sportas įaugęs į kraują", - kalbėjo vyras.

Šokiai, choreografija, varžybų užkulisiai ir įtampa tokia artima Idzelevičiams, kad net naktimis šie vaizdai regimi sapnuose.

"Žmona naktimis kuria šokių programas, sapnuoja šokėjų judesius, varžybų pasirodymus ir intrigas. Aš esu kiek ramesnis, į šiuos dalykus mažiau reaguoju. Naktimis apie tai negalvoju, tiesiog stengiuosi nuo visko atsijungti", - teigė pašnekovas.

Idzelevičių ugdomi "Žuvėdros" šokėjai savo pasirodymais nuolat papuošia įvairius renginius.

Pėdų ir kelių skausmai

S. Idzelevičienė neslėpė, kad po dienos darbų kankina pėdų ir kelių skausmai, o pasirodymų metu stresas - nuolatinis palydovas.

"Būtina, kad šokėjai ne tik idealiai sušoktų, bet ir scenoje skleistų energiją, nuotaiką. Reikia pasirūpinti programa, tema, kuri publiką tiesiog sudomintų ir vežtų. Visą tai įvykdyti nėra taip paprasta, tenka pasukti galvą", - sakė moteris.

Skaistutė daugiausiai dirba su šokėjais, kuria šokių kompozicijas, o Romaldas rūpinasi organizaciniais, ūkiniais reikalais.

"Esame pasiskirstę darbus. Mes taip įpratę: jei vienas daro viena, kitas - kita. Taip mes netrukdome, o tik padedame vienas kitam", - atviravo šokių specialistai.

Augina du anūkus

Lietuvoje ir pasaulyje gerai žinomus šokių specialistus grakštūs judesiai žavėjo nuo vaikystės.

Skaistė išbandė baletą, vėliau - liaudies šokius. Romaldas tautinių šokių būrelį pradėjo lankyti mokykloje, o laikraštyje aptikęs skelbimą, apsilankė pramoginių šokių repeticijose.

"Būtent šokiai mus ir suvedė", - džiaugėsi vyras.

Sutuoktiniai džiaugėsi, kad dvylikametė jų anūkėlė Ievutė taip pat susidomėjo šokiais - dalyvauja čempionatuose, o vienuolikmetis anūkas Deivis dainuoja "Ąžuoliuko" chore.

Sidebar placeholder