Ir klaipėdiečiams - dirbtinė Kalėdų eglė

Ir klaipėdiečiams - dirbtinė Kalėdų eglė

Ieškodami kaip paįvairinti žiemos šventes uostamiesčio savivaldybės darbuotojai nusprendė šiemet paeksperimentuoti ir vietoje įprastos gyvos žaliaskarės Teatro aikštėje statyti dirbtinę eglę.

"Šią eglę mes nuomosime su visais žaislais, tad eglės papuošimas šiemet bus visiškai kitoks nei ankstesniais metais. Metalinio karkaso ir dirbtinių šakų eglės aukštis sieks 18 metrų, o šakų vainiko plotis nuo 8 iki 10 metrų", - pasakojo savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Tokios kalėdinės eglės esą jau keletą metų statomos Vilniuje, tad nuspręsta ir uostamiestyje padaryti eksperimentą.

"Stebėsime klaipėdiečių reakciją. Jei jie liks patenkinti tokia Teatro aikštės puošmena - gali būti, kad kitais metais jau dirbtinę eglę ne nuomosime, o nusipirksime", - svarstė I. Šakalienė.

Pasak jos, ši naujovė šiemet miestui kainuos lygiai tiek pat kiek ir gyvos eglės iš miško pirkimas, atvežimas ir pastatymas - 50 tūkst. litų.

Dar 10 tūkst. litų planuojama išleisti Atgimimo aikštės puošybai - šiemet joje planuojama statyti šviečiančius dekoratyvinius medelius.

"Daugiau jokių naujovių nenumatyta. Jau gatvėse kabinami tradiciniai šviečiantys puošybos elementai", - sakė I. Šakalienė.

Iš viso kalėdiniam miesto papuošimui planuojama išleisti 240 tūkst. litų.

Valdininkai neatsisako ir miesto mero Vytauto Grubliausko išsakytos idėjos - į Teatro aikštę prikviesti bent keletą prekybininkų iš Vokietijos, kad ir klaipėdiečiai galėtų pajausti vokiškąją Kalėdų dvasią.

Viena iš savivaldybės įmonių - "Naujasis turgus" dėl to net planuoja įsigyti universalius namelius, kurie galėtų būti skirti ne tik kalėdinei prekybai, bet ir kitų miesto švenčių metų vykstančioms mugėms.

Tradiciškai eglę planuojama įžiebti pirmąjį gruodžio šeštadienį - gruodžio 3 dieną, tuomet Teatro aikštėje turėtų pradėti veikti ir vokiška dvasia alsuojanti kalėdinė mugė.

Klaipėdos savivaldybė ir "Vakarų ekspresas" kviečia prekybininkus nepamiršti pasipuošti šventėms ir savo vitrinų, nes šiemet taip pat vyks kalėdinės vitrinos konkursas.

Mieste vyksiančių kalėdinių renginių paletė paaiškės ateinantį pirmadienį, kuomet bus atplėšti konkurso dalyvių vokai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder