Jaunieji lyderiai kurčiuosius išgirdo širdimi

Jaunieji lyderiai kurčiuosius išgirdo širdimi

Metus gyvuojantis Klaipėdos jaunųjų lyderių "Interact" klubas "Į žvaigždes"("Ad-Astra") nelieka nuošalyje, kai bendraamžiams reikia pagalbos. [CITATA] Vienas svarbiausių inicijuotų projektų - "Per kurčias akis", skirtas pagerinti Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ugdytinių mokymąsi, motyvaciją bei savijautą, baigsis renginiu gegužės 10 d. Klaipėdos koncertų salėje.

"Esame susirinkę iš įvairių jaunimo organizacijų - Lietuvos mokinių parlamento, Lietuvos lyderių akademijos, Lietuvos moksleivių sąjungos, Apskritojo stalo klubo. Klaipėdos ROTARY klubo "Aditė" narės mums papasakojo apie savo veiklą, ir pasiūlė įkurti savo klubą. Užkabino idėja daryti žmogui gera - išgirsti, pajausti, suprasti, ir patiems tobulėti, atrasti naujų siekių ir pažinčių", - sakė klubo "Ad-Astra" prezidentė Dominyka Stirbytė, pastebėjusi, jog daugėja ir vaikinų, norinčių užsiimti labdaringa veikla.

Klubo nariai sukūrė du prevencinius filmus: "Šalta šiluma" - apie paauglių iš bendraamžių patiriamas patyčias, "Mūsų demonai" - apie pražūtingą potraukį narkotikams ir draugų įtaką. Scenarijų parašė klubo nariai, vaidino Jaunimo ir vaikų teatro "Aušra" aktoriai, filmavo kino studija "Febas". Filmai buvo pristatyti ROTARY bendruomenei ir miesto visuomenei: socialiniams pedagogams, psichologams, vaikų teisių gynėjams ir moksleiviams.

Atviros durys

Vykdyti projektą "Per kurčias akis" pasirinkta todėl, kad kiti rotariečiai teikia pagalbą turintiems regėjimo, protinę ir judėjimo negalią turintiems, sergantiems tuberkulioze žmonėms, vaikų globos namams.

"Pagalvojome, kad galime sumažinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų socialinę atskirtį, padėti, kad jie galėtų geriau girdėti, mokytis, geriau išmokti girdinčiųjų kalbą, ir lengviau integruotųsi į visuomenę", - sakė klubo narės Kotryna Remeikaitė ir Viktorija Sugintaitė.

Pirmiausia jaunieji rotariečiai Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje apsilankė Atvirų durų dieną. Susipažinę su kolektyvu, jo rūpesčiais ir džiaugsmais, pasiūlė savo draugystę ir pagalbą. Jaunieji lyderiai taip pat paprašė, kad juos mokytoja pamokytų kurčiųjų kalbos. Tačiau geriausi mokytojai buvo naujieji draugai, su kuriais kartu smagiai ir turiningai leido laisvalaikį, ir dabar supranta vieni kitus iš gestų.


Merginos neslėpė, jog kurčiųjų kalbą nėra lengva išmokti: vienas gestas gali turėti 15 reikšmių, ir labai svarbi jį lydinti veido mimika.

Išgirsk ir pajusk

Sužinoję, kad naudojami klausos aparatai kartais yra tokie prasti, jog sustiprina garsą tiek, kiek prie ausies pridėta kriauklė ar suskliausta ranka, jaunieji lyderiai ieškojo išeities. Jie nusprendė neprigirdintiesiems dovanoti danišką FM sistemą, susidedančią iš vieno siųstuvo ir aštuonių imtuvų, kuri padeda aiškiau girdėti žmogaus balsą ir slopina kitus trukdžius bei triukšmus. Belaidė sistema turi būti naudojama kartu su klausos aparatais dirbant mokytojui ir aštuoniems mokiniams. Be to, klausos aparatai išsinešami baigus mokyklą, o ši sistema liks kelioms mokinių kartoms.

Įvairių akcijų metu, tarkime, lyderiams pardavinėjant jų pačių iškeptus pyragus prekybos centruose, jau yra pradėti rinkti tai sistemai įgyti reikalingi 18 tūkst. litų.

Pagrindinio atviro renginio, vyksiančio gegužės 10-ąją Koncertų salėje "Per kurčias akis", metu žiūrovams bus mėginama atskleisti kuo platesnę informaciją apie kurčių vaikų gyvenimą: kaip jie jaučiasi mokykloje, mieste, namuose su girdinčiais tėvais, su kuriais jie turi sukūrę savą gestų kalbą, kaip patys žiūri į save. Bus rodomi trys filmai: "Išgirsk. Pajausk. Pamatyk."

Norėdami kiek įmanoma daugiau surinkti lėšų, klubo nariai yra numatę dar kelis renginius. Balandžio 18 ir 25 dienomis Klaipėdos "Aušros" teatre (I. Simonaitytės g. 24), 17.30 val., Klaipėdos Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos mokiniai parodys savo parengtus vaidybinius etiudus.

Taip pat pradedama grožinės literatūros rinkimo akcija. Galima dovanoti enciklopedijas, kulinarijos, istorijos, archeologijos bei kitas knygas. Visos surinktos naujesnės knygos bus padovanotos Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklai. Knygas miestiečiai gali atnešti ketvirtadieniais 16-19 val. į džiazo klubo "Kurpiai" III aukštą.

Šiuo metu taip pat ieškoma geradarių, kurie galėtų finalinį renginį paremti pinigais, apšvietimo technika ir viskuo, ko gali prireikti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder