Jūros šventei diriguoti panoro tik vienas

Jūros šventei diriguoti panoro tik vienas

Klaipėdos savivaldybės skelbtą konkursą VšĮ "Klaipėdos šventės" vadovui parinkti laimėjo 36 metų kretingiškis Romandas Žiubrys, Laivų parado uostamiestyje iniciatorius. Beje, konkurse dalyvavo tik jis vienas.

Ilgametis Jūros šventės organizatorius, "Klaipėdos šventės" vadovas Remigijus Mockus šį postą paliko pernai lapkričio 1 d. Kodėl niekas nenorėjo dalyvauti šiame konkurse, R. Žiubrys sako nežinąs - esą galbūt konkurso sąlygos netenkino, galbūt išgąsdino tai, kad Jūros šventės organizatoriui reikia turėti suvokimą ir apie jūrinę kultūrą.

Naujasis vadovas dirbti, ko gero, pradės tik kovą. Mat dar maždaug dvi savaites reikės laukti Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos, patvirtinančios tai, kad jis gali eiti tokias pareigas. Tada, greičiausiai vasario 28 dieną vyksiančiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje, turės būti pritarta jo kandidatūrai.

R. Žiubrys yra baigęs Klaipėdos universitetą, yra edukologijos bakalauras. Jis turi didelę darbo patirtį viešųjų ryšių sistemoje. Nuo 2009 metų vadovauja VšĮ "Klaipėdos publika". Jo iniciatyva 2010-aisiais gegužės pabaigoje, prieš prasidedant navigaciniam sezonui, suorganizuotas pirmas Laivų paradas. Dabar jis vyksta kasmet. R. Žiubrys žadėjo, kad šiemet Laivų paradas vyks gegužės 18 d.

Paklaustas, ar nebijąs, kad po Jūros šventės bus kalamas prie kryžiaus, nes visada atsiras nepatenkintųjų, kritikuojančių, atsakė: "Ne, nes jeigu imsi į galvą visus komentarus, išprotėsi. Tačiau visada stengsiuosi atsižvelgti į konstruktyvius pasiūlymus, taisyti padarytas klaidas. Man labai svarbus žmonių, norinčių turėti tokią šventę, savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento, Kultūros skyriaus, Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos palaikymas. Šventę kursime visi kartu."

R. Žubrys prisipažino, kad šiame konkurse dalyvavęs ne tiek dėl galimybės organizuoti būtent Jūros šventę, kiek dėl galimybės steigti apskritai Jūrinės kultūros centrą. Jo manymu, jūrinė kultūra yra uostamiestyje, organizuojama nemažai ir renginių, tik reikia bendro visų tų dalykų koordinavimo.

Jis žadėjo, jog, jeigu gaus įstaigos "Klaipėdos šventės" valdybos pritarimą, sulauks savivaldybės palaikymo, sieks, kad "Klaipėdos šventės" taptų Jūrinės kultūros centru.

"Turiu labai daug idėjų. Tikrai nelauksiu, kol man kas pasakys, kokią šventę reikia suorganizuoti. Pats siūlysiu. Žinoma, jeigu savivaldybė įpareigos įmonę, organizuoti kokį nors renginį, tai irgi bus padaryta", - žadėjo R. Žiubrys.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder