Kai kurie socialiniai projektai kelia abejonių

Kai kurie socialiniai projektai kelia abejonių

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai kelia nerimą tai, kad Klaipėdoje po vienu stogu norima įkurdinti ir vaikų namų auklėtinius, ir privačios mokyklos moksleivius, ir senyvo amžiaus žmones, ir asmenis su psichine negalia.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pirmadienį lankydamasis Vilniuje su socialinės apsaugos ir darbo viceministru Daliumi Bitaičiu aptarė aktualiausius uostamiesčio socialinius reikalus, Klaipėdos savivaldybės vystomus socialinius projektus, dėl kurių ministerijai kyla tam tikrų abejonių.

"Žinios iš ministerijos nėra itin džiuginančios, tačiau dramos nedaryčiau. Reikia viską išsiaiškinti ir tik tada daryti išvadas", - sakė V. Grubliauskas.

Tarp abejonių keliančių projektų - ir garsusis Senyvo amžiaus asmenų dienos socialinės globos centras Kretingos g. 44. Rekonstravus šio pastato I ir II aukštus, jie būtų pritaikyti šiam centrui. Atnaujinus III ir IV aukštus jie būtų pritaikyti Suaugusių asmenų su psichine negalia dienos socialinės globos centrui ir Klaipėdos vaikų globos namams "Danė". Beje, šiame pastate dar yra įsikūrusi ir privati pradinė mokykla "Universa Via", pareiškusi norą plėstis.

Ministerijai kelia nerimą tai, kad rekonstrukcijos darbai dar nėra pradėti, be to, po vienu stogu bandoma įkurti net keturias labai skirtingas įstaigas. Kol kas dėl šių dalykų dar negauta atsakymo iš Visuomenės sveikatos centro, tačiau projektą gana skeptiškai vertina Švietimo ir mokslo ministerija.

Pasak V. Grubliausko, yra teorinė tikimybė, kad šis savivaldybės sprendimas gali būti net šiek tiek pakoreguotas ir kažkas perkeliamas į kitą vietą.

Taip pat ministerijoje buvo aptartas Moterų krizių centro statybos klausimas. Toks centras pradėtas statyti dar pernai prie buvusios III poliklinikos. Statomas dviejų aukštų 400 kv. m ploto pastatas. Jame bus teikiama psichologinė pagalba nuo smurto šeimoje nukentėjusioms moterims ir jų vaikams. Projekto vertė - 2,8 mln. Lt. Iš jų 1,8 mln. - Europos Sąjungos lėšos, o milijoną skyrė Danijos bendrovė "Espersen".

Su D. Bitaičiu aptartas ir Šv. Pranciškaus onkologinio centro statyboms trūkstamų lėšų klausimas. Centras statomas šalia Klaipėdos jūrininkų ligoninės vienuolių pranciškonų iniciatyva. Jame vėžiu sergantys žmonės nebus gydomi, čia jiems ir jų artimiesiems bus teikiama psichologinė, socialinė ir dvasinė pagalba. Toks centras kol kas vienintelis Lietuvoje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos požiūris, pasak uostamiesčio mero, į šį objektą geranoriškas. Trūkstamų lėšų, kurios reikalingos šio projekto realizavimui, ministerijos atstovų manymu, galima ieškoti Regioninės plėtros tarybos administruojamų arba jos įtakoje esančių projektų srityje.

"Artimiausiu metu klausimu, ar būtų galima panaudoti šiam tikslui nuo kitų projektų likusius pinigus, teks kalbėtis su Regioninės plėtros tarybos nariais", - žadėjo V. Grubliauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder