Klaipėdoje mažės autobusų bilietų kainos

Klaipėdoje mažės autobusų bilietų kainos

Žadama, kad jau nuo kitų metų pradžios Klaipėdoje pigs viešojo transporto bilietai. Esą visai realu, kad jų kaina mažės 9 procentais ir sugrįš į 2010 metų, ar net 2008 metų lygį.

Pasak VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovo Gintaro Neniškio, tokia galimybė atsirado dėl dviejų priežasčių. Esą nuo rugsėjo mėnesio pradėta vykdyti maršrutų reforma leidžia taupyta viešojo transporto išlaikymo sąnaudas. Be to, nuo sausio 1 d. bus mažinamas PVM transporto paslaugoms.

"Tiesa, kiek neramina tai, kad nuo sausio mėnesio prognozuojamas dyzelinio kuro akcizo didėjimas. Tačiau įvertinus ir tą faktorių, matome realią galimybę kelionės kainą mažinti iki 9 procentų", - sakė G. Neniškis.

Pasak jo, labiausiai kainos turėtų mažėti terminuotiems bilietams. Šitaip bus skatinamas ir keleivių lojalumas, kad jie pirktų kuo ilgesnio termino bilietą. Žadama, kad terminuotų bilietų kainos gali sugrįžti į 2008 metų lygį.

Žinoma, tokiam projektui dar turės pritari uostamiesčio politikai. Planuojama, kad apsispręsti jiems reikės gruodžio mėnesį, kuomet taip pat bus svarstomas ir kitų metų biudžetas.

Savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė pabrėžė, kad bilietų kainų mažėjimas tiesiogiai įtakoja ir kompensacijų už važiavimą kaštus, kurie šiuo metu sudaro net 15-16 milijonų.

"Kuo pigesni bilietai, tuo mažiau pinigų savivaldybė išleis kompensacijoms", - vieną iš argumentų, kodėl politikai turėtų palaiminti tokį siūlymą pateikė J. Simonavičiūtė.

Nuo kitų metų pradžios ne tik žadama mažinti bilietų kainas, bet ir pajauninti miesto autobusų parką. UAB "Klaipėdos autobusų parkas" pagal ES finansuojamą programą metų pradžioje įsigys 12 naujų suspaustomis dujomis varomų žemagrindžių autobusų.

Be to, prabilta apie galimybę įvesti Klaipėdoje naktinio autobuso maršrutą. Toks autobusą esą reguliariai, kas pusvalandį, ar valandą važinėtų pagrindine miesto arterija. Dėl šio projekto dar planuojama atlikti gyventojų apklausą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder