Klaipėdos rajonas nori savo darželinukus maitinti ekologiškai

Klaipėdos rajonas nori savo darželinukus maitinti ekologiškai

Klaipėdos rajono planuose – darželiuose vaikus maitinti ekologiškai. Žemės ūkio ministerija šiais metais planuoja skirti tam beveik 600-us tūkst. eurų. Ši parama leistų rajono ikimokyklinėse įstaigose užtikrinti, kad dalis vaikų maitinimui skirtų produktų atkeliautų tik iš Lietuvos ekologinių ūkių. Tokie bandomieji projektai jau yra startavę šalyje ir juose dalyvaujantys vaikų darželiai nauda neabejoja.

Mėsa, duona, sviestas, vaisiai ar daržovės. Tai produktai, kurie ant darželinukų stalo galėtų atkeliauti tiesiai iš šalies ekologinių ūkių. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo įstaigos vaikus sveikai maitinti skatinamos šalies mastu. Žemės ūkio ministerija yra patvirtinusi priemonę, pagal kurią kompensuojamas kainų skirtumas tarp įprastinių ir ekologiškų produktų. Šiems metams tam ŽŪM yra numačiusi skirti beveik 600-us tūkst. eurų.

„Mes nuolat kalbame apie vaikų sveikatą, apie sveiką ir kokybišką maitinimą. Valstybė tą skatindama net skiria lėšų. Reikia tik mūsų pačių ugdymo įstaigų noro, kad ant vaikų stalo atsirastų kuo daugiau ekologiškų produktų. Šalyje tikrai gausu ūkių, kurie tokią produkciją augina ar gamina, todėl tikrai nebūtų sudėtinga užtikrinti kuo sveikesnį ir įvairesnį darželinukų maitinimą. Be to, ir ateityje, galbūt, vaikai maitinsis sveikiau, jei to bus pratinami nuo vaikystės“, – sako Klaipėdos rajono tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.

Žemės ūkio ministerija šiais metais atnaujino taisykles. Sumažinti reikalavimai, todėl tikimasi, kad prie šio projekto prisijungs daugiau šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Jos, norėdamos gauti paramą, turės užtikrinti, kad vaikų racioną ekologiški produktai sudarys ne mažiau nei 60-imt procentų, be to, paraiškas galima teikti už bet kokį laikotarpį. Tik jis turi būti ne mažesnis nei 3 mėnesiai, bet galima ir už 4, 5 ar daugiau mėnesių.

„Kiek teko domėtis, bandomajame projekte dalyvavusios ugdymo įstaigos kaip didžiausius iššūkius įvardijo viešuosius pirkimus. Tačiau nepaisant to, jos ir toliau planuoja vaikus maitinti ekologiškai, nes mato to naudą. Tikiuosi, kad tą naudą pamatys ir mūsų rajono ikimokyklinės įstaigos ir teiks paraiškas gauti  finansavimą. Nes daugiau kaip pusę vaikų raciono pakeisti ekologiškais produktais būtų tikrai didelis žingsnis į priekį“, – neabejoja Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Paraiškas gauti finansavimą ekologiškam maitinimui darželiuose ugdymo įstaigos jau gali teikti. Žemės ūkio ministerija jų laukia iki birželio 20 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder