Šylantys orai į pajūrį vilioja ne tik norinčiuosius pakvėpuoti grynu oru. Kaip ir kasmet po kopas pradeda lakstyti ir adrenalino mėgėjai. Važinėjantieji keturračiais, pasak gamtos saugotojų, ardo kopas, naikina trapius pajūrio augalus, traiško ant smėlio perinčių paukščių kiaušinius.
Pajūrio regioninio parko specialistai pastebi, kad keturračiais važinėjančių pažeidėjų mažiau nei prieš keletą metų – esą labai pagelbėjo neabejingi piliečiai, mat užtenka pažeidėją nufotografuoti ar nufilmuoti ir medžiagą perduoti policijai ar gamtosaugininkams. Baudos už tokią neteisėtą pramogą – nuo 300 iki 500 litų. Bet nubausti pavyksta vos keletą per metus.
„Dažnai vadinamieji keturračiai motociklai būna tiesiog būna be valstybinio numerio, ir vairuotojas būna su šalmu – tiesiog jo neįmanoma atpažinti, neįmanoma identifikuoti transporto priemonės ir toks pažeidėjas lieka nenubaustas“, – sako Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius.
Tačiau pastaruosius kelis mėnesius užregistruoti keturratį motociklą – tiesiog neįmanoma. Anksčiau galingesnius nei 15 kilovatų keturračius registruodavo savivaldybių žemės ūkio tarnybos. Pakeitus įstatymą, nuo sausio vidurio tai daryti jau turėjo valstybės įmonė „Regitra“. Tačiau to nedaro iki šiol – esą Susisiekimo ministerija nėra parengusi tvarkos, kaip tai daryti.
Kelių policijos pareigūnai sako taip pat atsidūrę dviprasmiškoje padėtyje – važinėti neregistruotomis transporto priemonėmis negalima, tačiau bausti keturračių motociklų vairuotojų taip pat lyg ir nėra kaip.
„Kadangi jis įsigijo tą transporto priemonę savo malonumui, o gal ir darbiniais tikslais ir jam uždrausti vien tik dėl to, kad valstybė nėra kažko padariusi, mes negalime. Tokiu atveju mes tiesiog elgtumėmės prieš žmogaus teises“, – teigia Klaipėdos apskrities Kelių policijos biuro viršininko pavaduotojas Mindaugas Džermeika.
Tačiau įkliuvusieji už kitus eismo taisyklių pažeidimus, taip pat ir važinėjimą po kopas ar pėsčiųjų takais atsakomybės, pasak pareigūno, neišvengs.
Rašyti komentarą